„Jsem spokojení s tím, jak holky dvojzápas zvládly. První utkáním nám sice výsledkově nevyšlo, ale následující odvetu jsme zvládli mnohem lépe,“ těší trenéra a předsedu klubu Snails Kunovice Milana Zedníka.

Extraliga žen v softbale: Snails Kunovice - Juniorská reprezentace dívek do 18 let 2:11 a 13:6

I když slovácký celek prohrával už 0:5, ve třetí směně se zvedl. Náskok protivníka stáhl na rozdíl tří bodů a pak už před vlastním publikem dominoval. Čtvrtou sadu vyhrál 7:1 a parádní zápas dovedl do vítězného konce.

„V závěru jsme měli více sil, dařilo se nadhazovačkám. Důležitý při obratu byl i chycený těžký míč na osmičce Olivií Bettstein. Právě její zákrok nás nakopl. Od té chvíle jsme hráli v obraně bez chyb a dařilo se nám i na pálce. Zápas už byl v naší režii,“ pochvaluje si Zedník.

„S holkami jsme věděly, že letošní sezona bude hlavně o nabírání zkušeností. Máme hodně mladý tým. Potřebujeme se zlepšit na pálce i v poli,“ ví také Emma Šuranská.

Šnečicím v prvním středečním zápase nevyšla čtvrtá směna, ve které je soupeřky hodně přepálily. „Jinak to byl celkem vyrovnaný zápas,“ míní Šuranská.

Po krátké přestávce se Moravanky zlepšily a ukázaly, že s nimi protivníci musí počítat.

Domácímu týmu k výhře pomohly také Mlýnková s Húskovou. Dlouholeté opory se i přes ohlášený konec kariéry znovu objevily v sestavě, svým výkonem přispěly k triumfu.

„Nastoupili za nás poprvé. Domluvili jsme se, že to ještě zkusí a vypomůžou nám. Svými zkušenostmi byly hodně platné,“ oceňuje Zedník.

Zmiňované hráčky budou trenérovi k dispozici až do konce sezony. Každý zápas hrát ale nebudou. „Chceme, aby byly součástí týmu, připravené kdykoliv naskočit. Na druhé straně nebudou tolik vytěžované jako mladší děvčata,“ dodává.

Potvrdit výhru se kunovické softbalistky pokusí i v sobotu doma proti Arrows Praha. Extraligové zápasy na Mlatevni začínají v jedenáct a třináct hodin.