„Víkend byl náročný především pro naše nadhazovačky,“ říká trenérka slováckého celku Jana Pořtová.

2. česká softballová liga žen
Výsledky: Painbusters Most - Snails Kunovice 2:3, Painbusters Most - Snails Kunovice 15:14, SaBaT Praha B - Snails Kunovice 14:7, SaBaT Praha B - Snails Kunovice 8:0

Úvodní hrací víkend bych shrnula a ohodnotila jako zkušební a zároveň přínosný z hlediska již změn v kádru a nových herních variant. „Nové posily se osvědčily, a to jak hráčsky, tak i týmově. Pálka nebyla vůbec špatná, i když víme, že může být lépe,“ prohlásila Pořtová.

„Letošní sezona nebude vůbec jednoduchá, ale jsme připraveny bojovat,“ přidala odhodlaně.

V Mostě sehrál mladý kunovický tým dva poměrně vyrovnané zápasy a vyzkoušel si různé možnosti a varianty. „Máme nové posily a také jsme oproti loňsku oslabeny o tři kusy stěžejních hráček, přičemž jednou z nich je nadhazovačka. Také absence dvou hráček základního kádru nebyla úplně příjemná, zato obohacující v různorodosti sestav. Hrálo se do večera a bylo to výživné. Směr Praha jsme odjížděli s bilancí 1:1,“ líčí Pořtová.

Ženy Snails po minulém ročníku přišly o Bachanovou, Cigošovou a Mitáčkovou, které daly před sportovní kariérou přednost studiu na vysoké škole, na výpomoc ze sousedního Slovenska naopak dorazily Czomorová a Lincmaierová.

Souboje v Praze byly pro Moravanky ještě náročnější. Kunovické fotbalistky nakonec podlehly SaBaTu 7:14 a 0:8.

„A i když výsledky pro nás nejsou příliš pozitivní, holky se snažily ze všech sil a bojovaly až do úplného konce. Stál proti nám lehce omlazený tým v čele se zkušenou nadhazovačkou, která byla nad naše síly,“ dodává Pořtová.

Ženy Snails se už o víkendu představí v domácím prostředí, kdy na Mlatevni vyzvou Tempo Praha B a záložník tým Ledenic.