Snails Kunovice - Storms Řepy 2:1 a 9:2

Kunovičtí si mohli soupeře pro čtvrtfinále vybrat a ukázali na Storms. „Výběr je vždycky ošidný. Věděli jsme, že musíme vyhrát, protože by byla ostuda, kdybychom nepostoupili. Soupeřky nám ale chtěly ukázat, že jsme si blbě vybrali. Bylo to až nečekaně těžké, jsem strašně rád, že jsme to zvládli,“ oddechl si kunovický trenér Pavel Křivák.

V úvodním zápase v Praze se šnečice nemohly dlouho prosadit. „Obrana fungovala výborně, na pálce nám ale svazovala ruce nervozita,“ všiml si kouč Křivák.

Blízko důležitému prvnímu bodu byly jeho svěřenkyně ve čtvrté směně, chybu jedné ze soupeřek ale nepotrestaly. „Byla to trošku smůla. Zdálo se, že míč chytila, ten jí ale vypadl. My už jsme se ale bohužel začali vracet a nestihli bodovat. Přitom kdybychom dali nějaký bod, tak by se zápas zlomil,“ litoval kunovický lodivod promarněné šance.

Jeho tým to málem mrzelo v šesté směně, Olivia Bettstein, ale předvedla skvělý obranný zákrok a i díky ní dospěl zápas do prodloužení. V tom se pak na Snails usmálo štěstí.

„Podařilo se nám skórovat po nepříliš povedený odpal a pak přidali ještě jeden bod. V dohrávce jsme nechali soupeře jednou skórovat výměnou za aut, ale to nám nevadilo,“ usmíval se trenér Křivák po vydřené výhře 2:1.

Druhý zápas v Kunovicích se odehrával podle zcela rozdílného scénáře. Eliška Mlýnková ve druhé směně odpálila homerun, který Kunovjanky uklidnil. Za stavu 3:0 sice soupeřky snížily na rozdíl jediného doběhu, pak už ale na hřišti jasně dominovalo družstvo v modrožlutých dresech a zápas skončil pro rozdíl předčasně v páté směně.

Kunovice: Rampáčková, Ray, Húsková, Mlýnková, Slaninková, Gunišová, Mešťanová, Stejskalová, Kaindl, Bettstein, Chládecká, Hlaváčková, Phamová. Trenér: Křivák.

V semifinále změří Snails síly s Ledenicemi, se kterými padly v loňském finále.

„Myslím, že letos jsme líp připravení, soupeře je naopak v horší formě. Šance jsou podle mě padesát na padesát. Určující bude výkon nadhazovaček, každý bod bude důležitý,“ poznamenal Pavel Křivák.

Série hraná na tři vítězná utkání začíná v sobotu v Ledenicích. Druhé utkání se hraje v neděli ve 12 hodin v Kunovicích. Třetí a případná další utkání přijdou na řadu o prvním říjnovém víkendu. (ham)