„Na Joudrs si věříme víc než na zbylé dva semifinalisty. Letos s nimi máme vzájemnou bilanci 2:2, umíme na ně zahrát. Papírově jsou sice favorit, podle mě je to ale otevřené. Zvlášť pokud zahrajeme tak jako proti Tempu,“ nechal se slyšet trenér Snails Pavel Křivák. Série na tři vítězné duely začne v sobotu v Praze, v neděli se hraje v Kunovicích.

Úvodní čtvrtfinálový duel hostila kunovická Mlatevňa. Lépe ho začaly hráčky Tempa, které se ujaly vedení. „Věřili jsme si, začali jsme dobře, ale jejich dvoubodový homerun nás zabrzdil,“ přiznal kouč Snails Pavel Křivák.

Podle něj bylo důležité, že jeho svěřenkyně bleskově snížily.

„Lucka (Kaplarczyková) házela výborně, soupeřky jsme pak už k ničemu velkému nepustili. Celý zápas jsme byli lepší a výsledek jsme zaslouženě otočili. Vytvořili jsme si hodně šancí a naštěstí jsme je využili,“ radoval se kunovický trenér po výhře 4:2.

Sérii na dva vítězné zápasy chtěly šnečice ukončit hned v prvním duelu v Praze.

„Pokud bychom prohráli, ve výhodě by rázem byly soupeřky,“ věděl kouč Křivák.

Kunovjanky nastoupily dokonale koncentrované a hned ve druhé směně zaznamenaly tři doběhy. V páté směně sice Tempo snížilo na rozdíl jediného bodu, víc už jim ale skvěle hrající softbalistky Snails nedovolily. „Holky měly pořád více ze hry a udržely to,“ mnul si ruce Pavel Křivák.

Výsledky čtvrtfinále playoff: Kunovice – Tempo 4:2, Tempo – Kunovice 2:3.

Kunovice: Kaplarczyková, Rampáčková, Slaninková, Mlýnková, Měšťanová, Kubicová, Stejskalová, Ferancová, Húsková, Phamová, Gunišová, Petriková, Hlaváčková. Trenér: Křivák.