„Opět se opakovalo to, co celou sezonu. Se silným protivníkem jsme odehráli dva vyrovnané zápasy, v rozhodujících chvílích ale rozhodla zkušenost soupeře. Ten má v týmu několik reprezentantek a sedm hráček starších než naše nejstarší hráčka Eliška Mlýnková,“ poznamenal kunovický trenér Pavel Křivák, který našel ještě jednu možnou příčinu nezdaru. „Z deseti pokusů jsme osmkrát postoupili do semifinále. Stopku ve čtvrtfinále jsme poprvé dostali v pátém roce a teď v desátém. Asi pro nás budou ty páté roky nějaké zakleté,“ pousmál se.

Snails Kunovice – Ledenice 1:3

Poprvé se skóre měnilo až ve čtvrté směně a bohužel pro domácí šly do vedení jejich soupeřky, které vzápětí přidaly další dva body. „Nám se podařilo snížit až v šesté směně, měli jsme i další šance, ale Ledenicím se podařilo udržet nás na metách,“ litoval kouč Snails.

Ledenice – Snails Kunovice 4:2

V odvetě na jihu Čech podaly Kunovjanky ještě lepší výkon a nebyly daleko od toho, aby si vynutily rozhodující třetí zápas. Vedly 2:0, v šesté směně ještě 2:1. „Pak nás ale srazil do kolen dvoubodový homerun soupeře, který otočil stav zápasu na 2:3 v náš neprospěch, a my už jsme se nedokázali zvednout,“ pokrčil rameny Pavel Křivák.

I přes rychlé vypadnutí ale není se sezonou nespokojený. „Procházeli jsme přestavbou, zapracovávali mladé hráčky, navíc do sezony zasáhl covid, takže příprava byla všelijaká. Odehráli jsme spoustu dobrých zápasů, jen výsledkově se nám nedařilo zvládat, což se ukázalo i ve čtvrtfinále. Hlavní cíl byl ale záchrana, což jsme zvládli bez problémů,“ dodal kunovický trenér.