„Chceme hrát nahoře. O postupu mluvit nechce. Až v polovině sezony si to vyhodnotíme a třeba přehodnotíme naše cíle,“ říká místopředseda slováckého klubu a hrající vedoucí mužstva mužů Ondřej Blaha.

Problém je, že Kunovicím narušila předsezonní plány zásadní změna formátu druhé ligy mužů. Odpadlo play-off, hrát se bude pouze základní část s více vzájemnými zápasy, které určí konečné pořadí.

„Je to pro nás komplikace, ale zkusíme to nějak vybalancovat,“ říká Blaha. „Chtěli jsme vyjít vstříc reprezentantům a umožnit jim více startů za extraligové týmy s tím, že bychom si je stáhli zpět na zápasy play-off. Jenže tato strategie vzala s novým systémem za své,“ ví dobře.

„První zápas je tím pádem stejně důležitý jako ten poslední, proto se budeme snažit hledat vhodný balanc mezi rozvojem hráčů v extralize či v zahraničí a týmovými cíli. Mezi nimi je i zapojení alespoň třech kadetů, pro které je úroveň druhé ligy ideálním krokem do dospělých kategorií,” míní.

Nadhazovač Snails Kunovice Matyáš Zelinka.
Softbalista Zelinka míří do Ameriky. Co si vydělám, to tam i nechám, tuší

Hostovat v Havlíčkově Brodu budou Matyáš Zelinka s Davidem Víchou, elitní nadhazovač navíc v květnu letí do Ameriky. V zámoří bude nastupovat za tým Honey Badgers, v jehož dresu se postaví nejlepším hráčům planety.

Vedení Kunovic naopak žádné posily ze zahraničí letos neshání. „Chceme dávat šanci našim mladším hráčům, na kterých to mají v budoucnu stát,“ uvedl Blaha.

Softbalisté Kunovic mají za sebou dlouhou zimní přípravu i přátelské utkání s extraligovým mistrem z Břeclavi, před startem nové sezony je čeká přípravný turnaj v Chorvatsku.

Celek ze Slovácka odstartuje druholigový ročník venkovním výjezdem do Mostu a Chomutova, první domácí zápasy jsou na programu o víkendu 11. a 12. května.

Našlápnuto bude mít opět i extraligový tým juniorů, který bude obhajovat medailové úspěchy z posledních let.