KUNOVICE – DRAČICE BRNO 13:27

Na nadhozu začala utkání Veronika Sedlářová, a přestože se jí moc nevedlo, musela si zápas vytrpět až do konce, protože Šnečice neměly k dispozici náhradní nadhazovačku. „Nedařilo se nám ani v poli, takže jsme vždycky dlouho čekali na třetí aut,“ uvedl trenér Kunovjanek Jan Verbík. „Nicméně naše hra na pálce byla taky dlouhá, udělali jsme třináct bodů, což se nám v odvetě bude jistě hodit.“

KUNOVICE – OLOMOUC 8:6

V druhém utkání se nadhozu ujala Vendula Uhlířová. „A šlo jí to skvěle. I díky několika strikeoutům soupeřkám až do čtvrté směny nedovolila žádný těžký odpal a Olomouc končila vždy po třech pálkařkách,“ pochvaloval si trenér Snails. Kunovjankám se navíc dařilo na pálce a od začátku „hrnuly“ body. Za stavu 8:0 ale přišel ve 4. směně zlom. „Holky asi moc chtěly, jenže z toho vznikaly sice pěkné, ale zato jednoduše chycené odpaly. A také se nám přestaly dařit ulivky,“ popsal příčiny obratu Verbík. Soupeřky přitlačily na pálce a začaly skórovat, náskok Kunovjanek se jim však už dohnat nepodařilo.

KUNOVICE – FRÝDEK-MÍSTEK 3:8

V duelu proti vedoucímu celku soutěže Kunovjanky trochu doplatily na taktiku. „S vědomím toho, že Frýdek je asi nejlepší tým v soutěži, jsme šetřili síly na druhý nedělní zápas. Jak se později ukázalo, tak to ani nebylo potřeba,“ hořce se pousmál kunovický trenér. Přestože obě nadhazovačky Severomoravanek hází ve druhé lize, dokázaly je Šnečice pořádně potrápit. První z nich musela dokonce v 5. směně vystřídat.

KUNOVICE – UNIVERZITA BRNO nedohráno

Utkání se bude dohrávat 31. 5. v Kunovicích.

Kunovice: Bílková, Uhlířová, Vlčková, K. Sedlářová, V. sedlářová, Kovaříková, Křížková, Panáčková, Zedníková, Mitáčková, Mlýnková, Štěrbová. Trenér: J. Verbík.

Další zápasy sehrají juniorky Kunovic na domácím hřišti na Mlatevni. V sobotu 24. 5. změří síly s Dračicemi Brno (10 hodin) a Frýdkem- -Místkem (14), o týden později 31. 5. se Severem Brno (10) a Univerzitou Brno (14).