„Především jsme sami sobě dokázali, že se můžeme s našimi soupeři měřit, že to s námi nebudou mít tak jednoduché,“ nechal se slyšet trenér Kunovic Milan Zedník.

Kromě očekávaného výprasku od obhájce titulu Spectrum Praha odehráli Šneci tři vyrovnaná utkání. Kunovičané si nejvíce slibovali hned od prvního zápasu proti Havlíčkovu Brodu, soupeř ale zaslouženě zvítězil 3:1. Pak ale dokázali nečekaně potrápit favorizované týmy Tempo Praha a Chomutov.

S Tempem Kunovičané rychle prohrávali 0:3, v páté směně ale snížili a v šesté nová posila Snails Zdeněk Mateřanka dvoubodovým homerunem dokonce vyrovnal. „Ihned v dohrávce ale Tempo přidalo bod a my už jsme nestačili reagovat. Přesto to bylo možná naše nejpovedenější utkání celého víkendu, favorita jsme řádně potrápili,“ uvedl trenér Snails.

I v zápase proti Chomutovu, dlouhodobě nejlepšímu týmu republiky, byli Snails blízko „megapřekvápka“. Soupeř sice vyrukoval s nejlepším nadhazovačem v republice Vrbenským, díky dobré obraně ale drželi Šneci až do šesté směny stav 1:2. „V dohrávce šestky se ale projevila naše únava (Snails měli v nohách o zápas více - pozn. aut.) a Chomutov třemi doběhy rozhodl,“ popsal závěr zápasu Zedník, který byl s vystoupením svých svěřenců spokojen. „Nemáme se za co stydět. Speciálně bych chtěl pochválit Máru Lapčíka, který velmi dobře odházel tři zápasy, a také Zdeňka Mateřanku, který nejen na pálce ukázal, že bude skutečnou posilou.“

Výsledky Snails: - Havl. Brod 1:3, - Spectrum Praha 0:16, - Tempo Praha 3:4, - Chomutov 1:5. Kunovice: Lapčík, Klimánek, Blaha, Kotásek, Kuřímský ml., Dohnal, Schlinger, Fiedler, Mateřanka, Vyoral, Zábranský a hrající trenér Zedník.