Jako první se představili kadeti a kadetky na mezinárodním turnaji v šermu kordem v Budapešti. Nejlépe z nich si vedl Ondřej Habarta, který v konkurenci 168 účastníků ze 14 zemí obsadil 65. místo. Jakub Řiháček a Zuzana Kapustová se se soutěží rozloučili už v prvním kole.

Na závodech světového poháru juniorů měla hradišťská šermířská škola v Bratislavě dvě želízka v ohni. Zatímco Jan Ditrich byl vyřazen už v prvním kole, Miroslav Snopek získal za postup do 3. kola dva body do světového juniorského žebříčku. Stále tak má naději, že se probojuje na evropský šampionát, který se koná v belgickém Gentu. Na Slovensku startovalo přes 160 závodníků.

Velkým úspěchem Slovácké Slavie skončil Czech Open Praha v šermu kordem kadetů a kadetek. Na turnaji Českého poháru, který pořádal SC Praha, zazářila dvojice Ondřej Habarta a Zuzana Kapustová, kteří celý turnaj vyhráli. Triumf hradišťských kordistů mezi 37 závodníky z ČR a SR ještě podtrhl Ladislav Zochr, který skončil třetí. Podle představ se nedařilo pouze Jakubu Řiháčkovi, který byl vyřazen ve 2. kole.

(pf, ms)