„Přesně proto jsme do Prahy jeli! Turnaj byl hodně náročný, ale my jsme všem ukázali, že na Slovácku umíme hrát výborný softball a že do ligy patříme,“ radoval se trenér Kunovic Přemysl Beránek.

Do areálu v pražské Krči se sjelo šest družstev, která se systémem každý s každým utkala o dvě místa zaručující druhou ligu. V prvním duelu čekali na Šnečice Angels z Českých Budějovic. Kunovjanky nedaly „andílkům“ sebemenší šanci a rozprášily je 18:4, když utkání skončilo rozdílem ve 4. směně.

„Byl to sympatický soupeř na rozehrání, my jsme hlavně chtěli pošetřit síly na další zápasy,“ nechal se slyšet kouč Snails.

Druhý duel byl mnohem náročnější zkouškou. Souboj s Univerzitou Brno se odehrával v režii obou nadhazovaček. Brněnská Skalická povolila Kunovjankám za celý zápas pouze 3 hity (všechny dala Adéla Konečná), proti Silvii Gaštanové se soupeřky prosadily dokonce pouze dvakrát!

Napínavý zápas rozhodla bomberka Adéla Konečná, která na svůj odpal oběhla všechny mety a parádním slajdem zajistila Kunovicím vítězný bod.

Podobné drama bylo k vidění i v utkání proti dalšímu z favoritů turnaje Sabatu Praha B. Po sedmi směnách bylo na tabuli 0:0, stejný stav vydržel i v prvních dvou nastavených směnách. Až v desáté skórovaly Pražanky a ujaly se vedení.

V dohrávce ale Šnečice parádně zabraly a díky skvělým odpalům Kuřímské a Rittmannové zápas otočily.

„Znovu skvěle zaházela Silvia Gaštanová. Když sečteme oba zápasy, tak v šestnácti směnách po sobě udržela čisté konto. Klobouk dolů,“ rozplýval se nad výkonem nadhazovačky kunovický trenér.

Ze dvou zbývajících zápasů stačilo Kunovjankám jednou vyhrát, což s přehledem splnily. Neponechaly nic náhodě a rozstřílely jak Kladno, tak v posledním zápase Hlubohou.

„Turnaj jsme zvládli bez jediné porážky, což je pro mě hodně cenné,“ zářil spokojeností Přemysl Beránek.

„V obraně jsme udělali minimum chyb a v útoku byli vždycky aspoň o kousek lepší než soupeřky. Pochavlu zaslouží celý tým, jmenovitě pak nejlepší pálkařka turnaje Adélka Konečná a naše jednička na nadhozu Silvia Gaštanová.“

Výsledky Snails: – Angels České Budějovice 18:4, – Univerzita Brno 1:0, – Sabat Praha B 2:1, – Kladno 10:7, – Hluboká 18:0.

Kunovice: Šestáková, Němcová, Horsáková, Rittmannová, Zpěváková, Hubáčková, Kuřímská, Zedníková, Kaňovská, Zigová, Kudrová, Gecová, Štěrbová, Konečná, Gaštanová, Blahová. Trenér: P. Beránek.