Po utkání ovšem slavila obě družstva, stříbro je totiž pro Kunovjanky historickým úspěchem. „Vzhledem k tomu, že se v sobotu pro letošní sezonu zavírala Mlatevňa, tak nás pro příjezdu domů přivítali fanoušci a druhé místo jsme tam společně oslavili. Druhé místo je neskutečné,“ usmíval se trenér Pavel Křivák.

Ledenice – Kunovice 10:3

Konečný stav finálové série: 3:0

Kunovjanky nechtěly svou kůži prodat lacino a začali výborně. Proti druhé nadhazovačce soupeře udělaly z prvních čtyř odpalů dva body a Ledenice musely na nadhoz nasadit nejlepší evropskou nadhazovačku Veroniku Peckovou. „Holky ale byly rozjeté a přidaly ještě jeden doběh, takže jsme vedli 3:0. htěli jsme sérii vrátit do Kunovic a vypadalo to velmi nadějně,“ popisoval Pavel Křivák povedený vstup do zápasu.

Postupem času se ale karta začala obracet. „Soupeřova pálka byla v celé sérii skvělá, vrátili se do hry a útokem nás převálcovali,“ uznal trenér Kunovic.

Osudná byla pro jeho svěřenkyně třetí směna, kdy Ledenice pěti body otočily stav na 6:3.

„Trošku nás ten rychlý konec mrzí. Kdybychom zvládli druhý zápas, kdy jsme padli v prodloužení, mohli jsme zasít semínko nervozity. Ale je potřeba uznat, že Ledenice byly opravdu lepší,“ dodal Pavel Křivák, jehož tým se do historie kunovického softbalu zapsal nikoliv stříbrným, ale zlatým písmem.

Kunovice: Veličková, Rampáčková, Slaninková, Mlýnková, Vlčková, Stejskalová, Kubicová, Húsková, Hlaváčková, Mešťanová, Gunišová, Klimplová, Zedníková, Suchánková. Trenér: Křivák. (ham)