Nejprve se ve skvělém světle představil mladý nadhazovač Matyáš Zelinka na mezinárodním turnaji mužů Gran Canaria International Softball Men‘s Cup ve Španělsku, kde posílil místní tým Capitalinos a výraznou měrou přispěl k zisku zlatých medailí.

„Dařilo se mu na nadhozu i v útoku. V rámci výjezdu si dokonce stihl premiérově vyzkoušet baseball v přátelském zápase místního klubu. Během týdne tak získal velkou dávku zkušeností a jak sám uvedl, byla to skvělá příležitost a zpestření zahrát si kvalitní softball během zimní přípravy,“ uvedl

předseda Snails Kunovice Milan Zedník.

Mimo Evropu se pak vydala další pětice Moravanů, která prostřednictvím hráče Kazuki Ishizaki, loňské posily extraligového mužského týmu z Kunovic, přijala pozvání předsedkyně výkonného výboru klubu Susono City Softball Mayumi Kobayashi k účasti na čtvrtém ročníku mezinárodního turnaje Sammy Japan Masters Cup určeného pro hráče a hráčky nad 35 let.

„Základním cílem turnaje je šířit harmonii a sportem spojovat svět,“ říká Zedník.

Talentovaná šachistka Starého Města Zuzana Stará se stala mistryní České republiky.
Šachistka Stará ze Starého Města se v Teplicích stala mistryní republiky

Snails mělo zastoupení jak v ženské (Alice Víchová, Helena Zedníková), tak mužské linii (Přemysl Vícha, Kamil Polehňa, Milan Zedník).

Na turnaji se kromě domácích zkušených hráčů z Japonska představili také hráči ze Zambie, Holandska, Filipín, Malaysie a Singapuru.

Ženský tým dosáhl na bronz a mezinárodní mužský tým se po skvělých výkonech zaslouženě radoval ze zisku zlatých medailí.

„Konečné umístění však v žádném případě nebylo to nejdůležitější. Po celou dobu byla na všech účastnících a pořadatelském týmu zřetelná touha bavit se, sdílet své zážitky, zkušenosti a užívat si tento mimořádný turnaj. Skvělá organizace, přátelská atmosféra, úvodní ceremoniál s prezentací japonského tradičního tance, japonská gastronomie a pokora. To byly hlavní znaky tři dny trvající akce pod horou Fudži a mezi rozkvetlými květy Sakury,“ dodává Zedník.