„Vzhledem k rozšíření Extraligy v roce 2020 na deset týmů, budou letos mimořádně postupovat dva týmy. Být mezi nimi však určitě není hlavní prioritou. Tím je pokračující konsolidace týmu a pevné usazení ve druhé nejvyšší soutěži,“ uvedl předseda kunovického klubu Pavel Křivák.

Ve druhé lize totiž budou svěřenci trenérského dua Radim Schlinger a Ondřej Blaha po loňském postupu nováčkem. Kádr týmu se podařilo udržet. Navíc přichází hráči, kteří by měli vyztužit všechny řady.

Spolu s doplněním vlastních odchovanců je soupiska naplněna více než dvaceti jmény. Po několika letech se do týmu vrací slovenský nadhazovač Tomáš Kratochvíl, který přichází z extraligové Břeclavi. Ten by se svým jmenovcem Bronislavem Kratochvílem měl být hlavní nadhazovačskou silou týmu. Na paty jim ale mohou šlapat další naděje.

„Naší největší zbraní by měla být zkušenost,“ předpovídá trenér Radim Schlinger. „Vždyť hromada hráčů má za sebou několik ročníků Extraligy a ten zbytek mnoho let ve druhé lize. Nováčky budou především vlastní mládežničtí odchovanci.“

Favorit na postup se podle něj hledá těžko. „Pravděpodobně největším aspirantem budou pražští Joudrs, kterým unikl postup v minulém roce jen těsně mezi prsty. Jinak může postoupit prakticky každý,“ myslí si Schlinger.

Pro diváka je důležité, že na Mlatevni uvidí všechny týmy. Ve druhé lize se na rozdíl od nižší soutěže hraje tradičním systémem dvojzápasů doma venku. Fanoušci se tak mohou zase po letech těšit na kvalitní mužský softball.

První zápasy uvidí hned o víkendu. V sobotu přivítakí Snails od 13 a 15 hodin Slavii VŠ Plzeň, v neděli pak od 12 a 14 hodin Radotín. (ham)