Oba kunovické celky se tak stanou jedinými zástupci Moravy v extraligových bojích. Že jejich výkony jsou především o týmovém duchu, potvrdili šneci a šnečice na Silvestra, kdy společně oslavili příchod nového roku pravou slováckou zabijačkou.

Místem rozloučení softbalistů Snails Kunovice s uplynulou sezonou se stal rodinný dům Kuřimských v Kunovicích. „Tradiční softbalovou zabijačku pořádáme každý rok, tentokrát to ale vyšlo na Silvestra. Je to stylové zakončení úspěšného roku,” usmíval se tiskový mluvčí Snails Kunovice Vojtěch Johaník mladší. „Můžeme tak oslavit naše úspěchy v uplynulé sezoně. Nejenže se nám podařilo doslova ubít řadu výborných týmů, ale také jsme splnili všechny stanovené cíle. Naše ženy vybojovaly extraligu a mužům se ji zase podařilo udržet,“ dodal Johaník.

Skvělý kousek se podařil především ženám, s postupem mezi českou elitu se před začátkem sezony příliš nepočítalo. „Jsme strašně moc spokojené. Křivin (trenér Pavel Křivák – pozn. aut.) sice neměl takové očekávání, chtěl po nás hlavně postup do play off, my hráčky jsme to ale samozřejmě čekaly,“ smála se Iveta Kuřimská, jedna z hráček úspěšného kolektivu. Klíčem k úspěchu podle ní byla skvělá letní příprava, po které se družstvo nakoplo a všechno dopadlo nejlépe jak mohlo.

Že to šneci umí nejen s pálkami, ale také s řeznickými noži, předváděli všichni při samotné zabijačce. Hlavní řezníci, Petr Fornůsek s Michalem Kotáskem, rozdělovali úkoly, děvčata zajišťovala občerstvení, a práce tak šla rychle od ruky. „Dneska se to vydařilo. Na začátku jsme měli podobně jako v sezoně problémy, ale nakonec jsme to všechno zvládli a zatím to visí,“ poznamenal Michal Kotásek
Kunovické softbalové loučení s úspěšným rokem 2010 jen dokázalo, že sport není jen o tvrdém tréninku a o zisku co největšího počtu vítězství, ale také o dobré partě a sehraném kolektivu. A o tom mezi kunovickými šneky jistě není třeba pochybovat.

Vojtěch Johaník, Michal Sladký