„Na pálce jsme si počínali nesrovnatelně lépe než v prvním kole v Kostelci. Z toho bychom měli čerpat i nadále. Fakt, že jsme málem dvakrát přepálili Most, je více než příjemný. Obrana často chyby nevytváří, a tak se už těšíme na další zápasy," nechal se slyšet trenér Kunovic Pavel Němec st.

KUNOVICE – SVŠ PLZEŇ 10:2 a 16:2

Jako první zavítala na kunovskou Mlatevňu ex-extraligová Plzeň, která však 
v přechozích zápasech nezískala ani bod. A ani v Kunovicích jí pšenka nekvetla.

V úvodním duelu podal skvělý výkon nadhazovač Bronislav Kratochvíl, který soupeři povolil pouhých pět odpalů a připsal si osm strikeoutů. Když se k tomu přidala i takřka bezchybná obrana a slušná hra na pálce, nebylo co řešit.

Odveta byla ještě jednoznačnější. „Plzeň byla ještě odevzdanější, vzdorovala jen pět směn," poznamenal kouč Němec. Ve čtvrté směně domácí předvedli neuvěřitelnou pálkařskou smršť, když zaznamenali jedenáct doběhů. Marek Lapčík zaznamenal deset strikeoutů a shut out mu pokazil jen dvoubodový homerun Hudce.

KUNOVICE – MOST 12:9 a 13:17

Nedělní souboje s mostem přinesly neskutečné přestřelky. Oba týmy byly skvělé na pálce, úvodní duel ve vyhroceném finiši rozhodl až Kratochvílův tříbodový „záploťák".

Druhý zápas ovšem ovládli hosté z Mostu. Domácí prohrávali už 8:13, nezměrnou vůlí ale dokázali souboj poslat do prodloužení. Hned v osmé směně ale hosté přidali čtyři body a Snails už nestačili zareagovat.

„Musíme uznat, že si soupeř toto vítězství zasloužil. V dramatické koncovce zápasu nás prostě přepálil a my jsme už,
i přes naši nezlomnou vůli, nedokázali odpovědět," sympaticky uznal trenér Kunovic.

Kunovice: Lapčík, Kratochvíl, Fecko, Klimánek, Schlinger, Taft, Blaha, Kotásek, Bartoněk, Kuřímský, Zábranský, Ertl, Vyoral, P. Němec ml. Trenér: P. Němec st.

1. Ledenice B 13 7 6 95:90 20
2. PV Praha 13 6 7 67:70 19
3. Most 9 7 2 92:68 16
4. Pardubice 9 6 3 79:32 15
5. Kunovice 9 5 4 75:77 14
6. SVŠ Plzeň 9 0 9 28:99 9