Víkend přitom nemohl pro Šneky začít lépe. Po obrovském dramatu zdolali Radotín a připsali si na své konto premiérovou výhru v letošním ročníku extraligy. „V předcházejícím vzájemném souboji jsme s tímto soupeřem prohráli rozdílem, takže jsme jim měli co vracet. A jsme rádi, že to vyšlo,“ pousmál se kunovický catcher Rostislav Klimánek. Domácí vedli už 5:1, jenže soupeř je tříbodovým homerunem dostihl na jediný doběh. Snails ale těsnou výhru udrželi.

Ve velmi dobrém výkonu pokračovali i proti favorizovanému Chomutovu. „Za stavu 4:3 pro nás se ale na nadhoz postavil elitní nadhazovač soupeře Luboš Vrbenský, už jsme pak neudělali ani bod,“ povzdechl si Klimánek. Když se Bobrům podařila série tvrdých odpalů, bylo rozhodnuto.

Odveta se stejným soupeřem byla jednoznačnou záležitostí skvěle pálících borců Chomutova, domácí však svou pozornost soustředili na druhou bitvu s Radotínem.

Ta se ovšem nekonala. Šneci totiž totálně propadli a prohráli už po 5. směně rozdílem 0:8. „Vyhořeli jsme na nadhozu, v obraně i útoku. Prohraná první směna (0:3 – pozn. aut.) nás jakoby položila a už jsme se nezmohli na odpor,“ kroutil naštvaně hlavou Klimánek.

Výsledky: Kunovice – Radotín 5:4, Kunovice – Chomutov 4:9, Kunovice – Chomutov 2:10, Kunovice – Radotín 0:8. Kunovice: Klimánek, Blaha, Zedník, Kotásek, Fecko, Beránek, Dohnal, Bartoněk, Sládek, Kratochvíl.