První víkendový den se ovšem softbalistům Kunovic vůbec nedařilo. Nepomohlo jim ani slavnostní zahájení, které na Mlatevni čestným nadhozem obstarala místostarostka Kunovic Ivana Majíčková. Proti velkému favoritovi - pražské Iuridice sice Šneci dobře začali a až do konce páté směny drželi vyrovnaný stav 2:2. Pak ale začali hosté až neuvěřitelně pálit a výslekem byla prohra 2:9.

„Právě na pálce je mezi námi a našimi soupeři největší rozdíl,“ řekl trenér Snails Kunovice Milan Zedník. „Zatímco v poli a na nadhozu se jim dokážeme vyrovnat, tady nás zatím tlačí bota.“

Ve druhém zápase Šneků předvedli hráči Krče doslova pálkařskou smršť a mohli se radovat z vysoké výhry.

Nedělní odveta měla být pokračováním „vraždění neviňátek“, jenže opak byl pravdou. Pražané utkání na začátku podcenili a náhradní nadhazovač Radim Schlinger je takřka nepustil ke slovu. Domácí navíc v euforii zaznamenali dva homeruny (Pavel Fiedler a Ondřej Blaha) a rázem vedli 7:2. „Když se soupeř pomalu srovnal s Radimovým nadhozem, tak jsme prostřídali sestavu a na nadhoz jsme poslali Marka Lapčíka.

Přestože hráči Krče ještě čtyřikrát doběhli, už jsme vítězství ubránili,“ popsal infarktový závěr zápasu kunovický trenér Milan Zedník.

Radost domácích softbalistů zkalilo zranění Ondřeje Blahy a Michala Kotáska, kteří museli být po vzájemné srážce převezeni do nemocnice. „Mají zranění v obličeji, brzy ale budou v pořádku,“ sdělil dobrou zprávu Zedník.

Výsledky turnaje: Kunovice - Iuridica 2:9, Krč - Kunovice 12:0, Krč - Iuridica 3:0, Kunovice - Krč 7:6, Iuridica - Krč 8:0, Iuridica - Kunovice 7:0. Kunovice: Lapčík, Klimánek, Blaha, Borbély, Kotásek, Mateřanka, M. Kuřímský ml., Fiedler, Schlinger, Dohnal, Duda, Zábranský, Latýn, Zedník.