„Nám vůbec nešlo o výsledky, spíše to bylo o dostání se do pohody před ligovými zápasy,“ nechal se slyšet kouč kunovických softbalistů Milan Zedník.

Letošního ročníku Prezzulan Cupu se zúčastnilo celkem pět týmů. Pořádající Snails postavili dva týmy, dále hráli celky Kapacity (bývalí hráči Snails, kteří už aktivně nehrají), Srnečci z Opavy posílení o hráče Radotína a chybět nemohli ani Klackaři z Kostelce nad Orlicí. Kromě Kapacit se v každém týmu objevila i nějaká dívka, což podle všech zúčastněných nebylo vůbec na škodu.

Jasnými vítězi se staly Kapacity. Tým sestavený Petrem „Mámou“ Šťastným nezaváhal a všechny zápasy vyhrál. Na druhém místě skončili Snails 1 s Markem Lapčíkem na nadhozu. „Prohráli jsme jednou právě s vítězi turnaje. Chtěl jsem Marka šetřit, takže v tomto zápase jsem místo něj házel já a hned z toho bylo prohra,“ usmíval se Zedník. To ovšem vůbec nesnižuje výkon bývalých Šneků. „Kluci hráli velmi dobře, všechny ostatní týmy přehrávali hlavně takticky. Jasně se projevila přítomnost Pavla Křiváka a jeho koučovské schopnosti,“ ocenil kvality Kapacit Rostislav Klimánek, catcher Snails.

Třetí místo obsadili Srnečci, kterým k lepšímu umístění nepomohly ani posily z předního ligového týmu z Radotína. Snails 2 na čtvrtém místě také nepodali špatné výkony, ale konkurence tentokrát byla silnější. Pátí Klackaři zase doplatili na únavu z týdenního soustředění, které měli v rukách, nohách i hlavách.

Snails už v sobotu opět vstoupí do mistrovského kolotoče I. ligy. Původně měli i následující den odehrát turnaj na pražské Iuridice, ten byl ale o týden odložen. To znamená, že je čekají „pouze“ zápasy proti Plzni a domácímu Radotínu, kteří by teoreticky mohli být jejich soupeři v play out o záchranu. „Já si ale myslím, že oba budou hrát nahoře a že se s nimi nepotkáme,“ tvrdí Milan Zedník.

„Každopádně budeme hrát naplno, chceme si ověřit formu před rozhodující fází sezony. Na všech je po dovolených vidět velká chuť do hry. Věřím, že se to na hřišti projeví,“ přeje si trenér Kunovic.

Prezzulan Cup 2008: 1. Kapacity 8 bodů (skóre 39:20), 2. Snails 1 6 (47:16), 3. Srnečci 4 (25:39), 4. Snails 2 2 (24:36), 5. Klackaři 0 (27:52).