Po dovolených a krátké přípravě se Šneci cítili být ve velmi dobré formě, což při utkáních v Plzni a Praze stoprocentně potvrdili. „Byl to letos asi první víkend, po kterém můžeme říct, že jsme spokojeni,“ usmíval se catcher kunovických softballistů Rostislav Klimánek. Snails tak mohou jen litovat, že jejich čtvrtý zápas proti pražské Iuridice byl odložen.

Už první směna úvodního zápasu proti Plzni naznačila, že by se Šneci domů nemuseli vracet s prázdnou. „Zbyněk Mateřanka odpálil homerun a hned na to Ondra Blaha bouchnul třímetový odpal a po chybě soupeře doběhl až domů,“ popsal povedený začátek Klimánek. V dohrávce směny sice soupeř vyrovnal, pak už ale na hřišti kralovali Kunovjané. Hned vzápětí se znovu dostali do vedení, které neustále navyšovali. „A protože Mára (Marek Lapčík – pozn. aut.) házel výborně, dovedli jsme zápas k vítězství rozdílem v páté směně,“ dodal Klimánek.

Že to byl jeho zápas, potvrdil nadhazovač Lapčík ještě dvěma odpálenými homeruny. Vyrovnaný duel proti Radotínu rozhodli Snails v dohrávce druhé směny, kdy zaznamenali oba doběhy. Opět výborně házel Lapčík, který soupeři téměř nic nedovolil.

Do posledního zápasu víkendu proti lídrovi soutěže z Chomutova tak mohli jít kunovičtí softballisté v naprosté pohodě. „Bohužel nám utekl začátek zápasu a po první směně jsme prohrávali 0:3,“ litoval Klimánek. Šneci sice snížili na 1:3, ale soupeř záhy bodoval a upravil na 1:4. V dohrávce šesté směny se Snails Chomutovu přiblížili na rozdíl jediného bodu, v dohrávce zápasu ale soupeř vyrukoval s reprezentantem Lubošem Vrbenským na nadhozu a bylo jasno. Devět nadhozů = tři strikeouty = konec utkání.

Přesto mohli být Snails navýsost spokojení. „Určitě nám to dodalo sebevědomí do zbytku sezony,“ prohlásil Rostislav Klimánek.

Výsledky Snails: - Plzeň 9:2, - Radotín 2:0, - Chomutov 2:3. Kunovice: Lapčík, Klimánek, Zábranský, Schlinger, Dohnal, Fiedler, Mateřanka, Polehňa, Kotásek, Blaha a hrající trenér Milan Zedník.