Na turnaj přijížděla se slušnou formou, ale s velkou neznámou jak se ji povede se staršími hráčky. „Karolína od prvního zápasu hrála skvělý útočný tenis a s postupem dalších kol se dostávala do skvělé formy,“ potvrdil trenér Jiří Svoboda.

Šmídová ve čtvrtfinále porazila 6:2, 6:3 starší německou hráčku Magdalenu Martyniak, v semifinále pak po boji nejlepší polskou hráčku svého ročníku Alexandru Zaplawu 6:3, 1:6, 6:3. Ve finále pak čekala na Karolínu o dva roky starší a vysoce hodnocená hráčka z Polska Anna Skorupska. I tu senzačně porazila 6:3, 6:2 a radovala se ze svého největšího titulu v kariéře!

„Celý turnaj Karolína plnila dobře taktické pokyny, což je nevídané u tak mladé hráčky,“ pochvaloval si otec talentované hráčky Tomáš Šmíd. „Už tradicí se stalo, že u oslavy nechyběl oblíbený tatarský biftek,“ dodal s úsměvem hrdý táta.

Šmídová hraje tenis od šesti let. Začínala v Uherskobrodském Sokole, aby v osmi letech přestoupila do TK Zlín, kde trénuje pod osobním trenérem Jiřím Svobodou. Ve své kategorii patří mezi českou špičku.