Jezdci domácího AK Březolupy před závěrečnými dvěma závody seriálu svádí tuhý boj o první příčku s dosud vedoucími Pardubicemi. V domácícm prostředí jsou odhodlání soupeře přeskočit.

„Bohužel v minulém závodě jsme kvůli zranění Michala Hádka a reprezentačním povinnostem Martina Málka zaznamenali velké bodové ztráty a přišli o vedení v šampionátu. Na našem oválu si ale chceme před závěrečným kláním v Plzni vzít první příčku zpět,“ velí do útoku Josef Mizera, jednatel AK Březolupy.

V hodnocení jednotlivců, kde se bude v konečném účtování započítávat pouze šest nejlepších výsledků z osmi, zatím vede březolupský Martin Gavenda před Jaroslavem Petrákem z Pardubic.

Pro fanoušky budou do závodu opět vřazeny jízdy mladší věkové kategorie na motocyklech o obsahu do 125 ccm. „Divákům se v samostatném závodě SVS cupu představí i domácí naděje Patrik Mikel, na startu znovu uvidíme i velmi talentovanou Michaelu Krupičkovou z Liberce, která to zkouší už i na ‚půllitru‘,“ zve Mizera všechny fanoušky do Březolup.

Vyvrcholením odpoledne bude závod nejlepších jednotlivců, kteří se v samostatných rozjížďkách utkají o vítěze Slováckého oválu 2010.
Začátek závodu je stanoven na 14 hodin, fandové se mohou těšit i na tradiční diváckou tombolu