Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slovácký okruh: pády a dva triumfy domácích závodníků

Staré Město – Burácení motorů se o uplynulém víkendu ozývalo po celém Starém Městě i okolí. Ano, město již po jedenácté patřilo motocyklovým závodům Slovácký okruh „O cenu Bohumila Kováře".

5.5.2013 AKTUALIZOVÁNO 5.5.2013

Městský okruh ve Starém Městě hostil o víkendu XI. ročník Slováckého okruhu „O cenu Bohumila Kováře“.Foto: DENÍK/Michal Sladký

V nedělním klání se neztratili ani domácí jezdci, kteří vybojovali dvě první místa a další medailová umístění. Člen domácího Motosport klubu Pavel Navrátil triumfoval v kategorii do 250 ccm GP, kudlovický Karel Matuš junior byl nejrychlejší ve třídě Klasik do 500 ccm.

Tisíce fanoušků viděli během dvou dnů v akci 237 startujících z Německa, Slovinska, Švýcarska, Rakouska, Slovenska a Česka. Do hlavního závodu historických motocyklů Přeboru ČR třídy Klasik, sidecarů, Mistrovství ČR supermono a pohár přírodních okruhů do 125 GP, SP do 250 GP, SP a TWIN se kvalifikovalo 212 závodníků.

Nedělní závody skončily o hodinu a půl později, než bylo původně plánováno. „Na vině byla spousta pádů, naštěstí se nikdo vážněji nezranil, ve všech případech byla zranění jen lehčího charakteru," oddechl si tajemník závodu Josef Mizera. „Byl to první závod po dlouhé zimě, jezdci asi byli přemotivovaní," našel Mizera možný důvod. Například závod kategorie do 250 ccm SP musel být předčasně ukončen v předposledním kole pro pád Richarda Drešera, jehož následky naštěstí nebyly vážné.

Ozdobou startovního pole byl opět start světové legendy Němce Heinze Rosnera a jezdce domácího Motosportklubu Uherské Hradiště Františka Mrázka, který v těchto dnech slaví své již 77. narozeniny. Z dalších přihlášených jezdců nelze opomenout divákům dobře známé Oldřicha Podlipného a Libora Kamenického z Hořic či domácí Karla Kalinu, Pavla Navrátila, Karla Matuše, Milana Šobáně a dalších.

Ve velmi atraktivní kategorii sidecarů nastoupilo na start celkem osmnáct posádek. V jízdě pravidelnosti obsadila třetí příčku domácí posádka Petr Verbík, Marian Panáček.

Vrcholem motoristického víkendu byla závěrečná jízda Mistrovství ČR Supermono a Twin. Po několika vzájemných soubojích zvítězil Libor Kamenický před německým jezdec s českou licencí Johanesem Kehrerem a Vítězslavem Hatanem. Domácí Karel Kalina obsadil velmi pěkné čtvrté místo.

Městský okruh ve Starém Městě hostil o víkendu XI. ročník Slováckého okruhu „O cenu Bohumila Kováře“.

VÝSLEDKY:

Kategorie klasik do 175 ccm: 1. Jiří Obtullowicz, 2. Jaromír Tázler jun., 3. Antonín Plevák.

Kategorie klasik do 250 ccm: 1. Marek Koudelka, 2. Jozef Ježovica, 3. Petr Šupík.

Kategorie klasik do 350 ccm: 1. Vítězslav Hatan, 2. Lukáš Bělič, 3. Josef Juřík.

Kategorie klasik do 500 ccm: 1. Karel Matuš jun., 2. Pavel Novák, 3. Jiří Grecha.

Kategorie klasik do 750 ccm: 1. Peter Kunz, 2. Jiří Lefan, 3. František Loučka.

Kategorie sidecary:1. Chaily Suter, Brogitte Fauch, 2. Petr Fišar, Marta Bodnaruková, 3. Petr Verbík, Marian Panáček.

Kategorie Pohár do 125 ccm SP: 1. Radek Lamich, 2. Martin Sedlo, 3. Petr Kolář.

Kategorie Pohár do 250 ccm SP: 1. Jan Vysloužil, 2. David Hanzalík, 3. Olin Hanák.

Kategorie Pohár do 125 ccm GP: 1. Steffen Grämer, 2.Patrik Kolář, 3. Oldřich Podlipný.

Kategorie volný Pohár do 250 ccm: 1. Pavel Navrátil, 2. Karel Matuš jun., 3. Wolfgang Schuster.

Kategorie Mistrovství ČR Supermono: 1. Libor Kamenický, 2. Johanes Kehrer, 3. Vítězslav Haten.

Kategorie TWIN: 1. Michal Dokoupil, 2. Peter Kunz, 3. David Hanzalík.

V Bílovicích pořizují fotopasti kvůli černým skládkám

Papíry, igelity, ale i staré pračky a nevyužitý nábytek. Už několik týdnů je pravidelnou týdenní náplní práce uklízecích čet v Bílovicích likvidovat černé skládky, které vznikají u kontejnerů tříděného odpadu u místní točny, ale také v samém areálu tamního sběrného dvora.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Špotáková a spol. zamíří do Hradiště, město přivítá atletický šampionát

Velký sportovní svátek bude v srpnu příštího roku hostit Uherské Hradiště. Do města přijedou nejlepší čeští atleti v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou a mistryní světa Barborou Špotákovou. Hradišťský atletický stadion se totiž poprvé v historii stane dějištěm Mistrovství České republiky družstev mužů a žen.