Slovácký okruh byl o víkendu opravdovým motoristickým svátkem, k čemuž vedle výborné divácké kulisy přispělo i ideální počasí. Na startu se opět objevily legendy - 73letý jezdec Motosport Klubu Uherské Hradiště Frankie Mrázek či Němec Rosner, který ve třídě Klasik do 350 ccm dokonce vybojoval třetí místo.

Své kvality opět potvrdil i další Němec Henrik Voit, který se svou Aprilií dosáhl nejrychlejšího času na jedno kolo 1:41:678, když průměrná rychlost v tomto kole dosáhla hranice 149,7 km/h. Celý závod pak Voit odjel průměrnou rychlostí 145,525 km/h.

Závody nezačaly příliš dobře pro domácí jezdce, kteří kvůli technickým závadách na strojích k jednotlivým závodům buď vůbec nenastoupili, nebo byli nuceni odstoupit v jejich průběhu. Postupně se ale rozladění měnila v radost. Tu největší udělal táboru domácích příznivců Karel Matuš junior. Ve třídě Klasik do 500 ccm totiž urval prvenství, když druhého Jiřího Serbouska porazil o necelou vteřinu. Vydařené odpoledne pak ještě podtrhl třetím místem ve třídě Volná do 250 ccm, kde na stříbro dosáhl Pavel Navrátil.

Na medailové příčky se v závodě sidecar propracovali Karel Kalina s Radkem Koňaříkem, kteří v jízdě pravidelnosti obsadili druhou příčku. Nejrychleji sice trať proletěli jejich kolegové Pavel a Martin Šlezarovi, na ty ovšem nakonec zbylo až deváté místo. Karel Kalina si na krk pověsil ještě jeden stříbrný věnec, a to ve třídě Klasik do 175 ccm.

Nejpočetnější zastoupení jezdců (29) měla třída Supermono, která se jela jako součást Mistrovství České republiky. První body do šampionátu si zde vyjeli i Karel Kalina za páté a Pavel Matuš za osmé místo.

Velmi dobrého výsledku dosáhl také domácí benjamínek Jan Pospíšil. Šestnáctiletý talent si ve třídě Sport Production do 125 ccm dojel pro výborné deváté místo.

Výsledky

Sidecar: 1. Prchal, Černý, 2. Kalina, Koňařík, 3. S. Klimeš, Z. Klimeš, …9. P. Šlezar, M. Šlezar, 12. P. Verbík, M. Šobáň.
Supermono: 1. Kamenický, 2. Kehrer, 3. Loučka, …5. Kalina, 8. P. Matuš, 19. Karafiát.
Volná do 250 ccm: 1. Voit, 2. Navrátil, 3. K. Matuš jun.
Volná do 125 ccm: 1. Lohse, 2. Kolář, 3. Podlipný.
Sport production do 125 ccm: 1. Sedlo, 2. Turna, 3. Hanák, …7. M. Šlezar, 9. Pospíšil, 13. Panáček, 14. Karafiát.
Klasik do 750 ccm: 1. Kunz, 2. Kučinský, 3. Loučka.
Klasik do 500 ccm: 1. K. Matuš jun., 2. Serbousek, 3. Volák.
Klasik do 350 ccm: 1. Loicht, 2. Veselý, 3. Rosner.
Klasik do 250 ccm: 1. Koudelka, 2. Krsek, 3. Thér, …13. Navrátil.
Klasik do 175 ccm: 1. Roscher, 2. K. Kalina, 3. Fojtík, …9. M. Šobáň.

Pozn.: V každé kategorii jsou uvedeni tři nejlepší a dále umístění jezdců z regionu.