„Já osobně to rozhodně nechci nijak podcenit. Věřím, že celý tým k zápasu přistoupí zodpovědně. Samozřejmě ideální by bylo dát brzy branku, protože to nás uklidní a pak hrajeme mnohem uvolněněji,“ říká na klubovém webu obránce Slovácka Patrik Šimko.

Celek z Uherského Hradiště má za sebou další neplánovanou pauzu. I když si reprezentační přestávku vyplnil povedenou dohrávkou s Příbramí, hned v dalším kole měl volno, když duel v Ostravě byl kvůli nákaze koronavirem v týmu Baníku odložen na neurčito.

„Samozřejmě nás to hodně mrzelo. Každý se na utkání těšil. Po vysoké výhře s Příbramí jsme byli připravení a natěšení. Bohužel ve čtvrtek jsme se dozvěděli, že nebudeme hrát, takže se podle toho upravil program a odehráli jsme utkání alespoň mezi sebou,“ uvedl slovenský zadák.

Fotbalisté Slovácka si v tréninkovém zápase mohli alespoň znovu vyzkoušet nové rozestavení se třemi obránci. Právě tato varianta se osvědčila proti Příbrami.

„Je to možnost, jak překvapit soupeře,“ vnímá Šimko.

„Kdykoliv můžeme přejít na systém se čtyřmi obránci, který jsme hráli několik let, ale od léta jsme zkoušeli alternativu se třemi obránci a myslím, že jsme to vstřebali celkem rychle,“ přidává.

Ať Svědíkův tým nastoupí proti Opavě v jakémkoliv složení, chtějí doma bezpodmínečně bodovat.

Otázka je, zda některého z hráčů nevyřadí pozitivní test na covid-19, jak se to stalo Šimkovi před utkáním s Pardubicemi.

„Já jsem přitom vůbec žádné příznaky neměl. Až když mi řekli, že jsem jako jediný pozitivní, jako bych si některé příznaky spíš vsugeroval. Navíc manželka je těhotná, tak jsem měl spíš obavu o ni a miminko. Ona šla pak taky na testy, ale naštěstí byla negativní. Následně se raději přestěhovala po dobu karantény k rodičům. I ostatní hráči z týmu měli kontrolní testy negativní,“ krčí rameny.

Nyní má alespoň na chvíli klid. Testy nyní podstupovat nemusí. Jelikož ale Uherskohradišťsko patří mezi regiony s vyšším výskytem nákazy, hráči se důsledně řídí interními nařízeními a všichni omezili kontakty.

„Zatím se nám daří tomu vyhýbat, což je až zázrak, když se tento region bere jako rizikový. Ale můžu říct, že to máme nějak nastavené a opravdu se to snažíme dodržovat,“ líčí.

Nejen Šimko nyní vyhlíží našlapaný prosincový program. Pokud se nestane něco mimořádného, odehrají fotbalisté Slovácka do konce roku ještě šest utkání.

„Je to jak v Premier League,“ směje se rodák z Kanaša nedaleko Prešova.

„Víme, že kvůli EURO není moc času a volných termínů. Na druhé straně každý chce hrát fotbal, tak nastoupíme i den před Štědrým dnem,“ říká.

Nejen devětadvacetiletý slovenský obránce si přeje, ať tato nejistá doba skončí a život se konečně vrátí do normálních kolejí. „Protože nejenomže nevíme do poslední chvíle, jestli budeme hrát, ale i ty zápasy bez diváků jsou prostě smutné,“ dodává Šimko.

Sobotní utkání 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Slováckem a Opavou, které se hraje bez diváků, začíná na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti v šestnáct hodin.