„Celkem musíme na náměstí navézt dvě stě tun písku,“ říká Marek Pochylý, jeden z organizátorů obří akce. Dohromady bude k dispozici deset kurtů v Uh. Hradišti a Starém Městě. Vedle náměstí budou k dispozici tři kurty na Slovácké Slavii, zbylých pět pak ve Starém Městě – dva na Sokolovně, dva na Rybníčku a jeden v areálu tenisových kurtů Synot. Nad turnajem převzali záštitu starostové obou zainteresovaných měst i Zlínský kraj.

Beachové léto začne už v pátek programem pro širokou veřejnost. „Na náměstí proběhne volejbalová exhibice, módní přehlídka a vystoupí Svatý pluk,“ vyjmenovává hlavní lákadla Pochylý. Slavnostní zahájení turnaje proběhne v sobotu ráno na Masarykově náměstí. Pak vypuknou samotné boje. Hrát se bude ve čtyřech kategoriích: registrovaní (muži, ženy) a neregistrovaní (muži, ženy). „Profíci budou hrát ve dvojicích, amatéři vytvoří trojice. Pokud ale budou chtít, mohou hrát rovněž ve dvojicích,“ upozorňuje Pochylý.

Zájemci o start na jedinečném turnaji se mohou pořadatelům hlásit od pondělí 9. června. „V tento den bude spuštěn oficiální web turnaje (www.slovackebeachoveleto.cz – pozn. aut.), na kterém naleznou vše potřebné,“ prozrazuje Pochylý. Zaregistrovat se bude možné rovněž na telefonním čísle 774 669 879 přímo u Marka Pochylého, který věří, že se podaří nalákat beachové nadšence z celé republiky. Herní systém turnaje bude stanoven podle počtu účastníků v jednotlivých kategoriích. „Každopádně jej chceme vymyslet tak, aby si všichni hráči co nejvíce zahráli,“ slíbil Pochylý.