Druhý ročník odstartuje v pátek 10. července. Sportem a kulturou nabitý program bude tentokrát na Masarykově náměstí a jeho blízkém okolí probíhat celých deset dní.

„Věříme, že navážeme na velmi úspěšný první ročník a opět se nám povede vytvořit důstojnou sportovní a společenskou událost, která se stane nejen tradicí, ale zejména chloubou našeho regionu,“ prohlásil Marek Pochylý, projektový manažer Slováckého beachového léta (SBL)

Původní myšlenka otevřeného turnaje pro všechny hráče, jak profesionálního, tak amatérského zastoupení zůstává zachována a proběhne již druhý červencový víkend (10.-12. 7.). Turnaj ponese opět název Slovácké beachové léto. Počet kategorií a hrací systém bude opět nastaven podle počtu přihlášených účastníků. „Uzávěrka však proběhne podstatně dříve, než tomu bylo v minulém roce. Potřebujeme totiž dostatek času pro nastavení herního systému a ověření startu všech přihlášených týmů před samotným turnajem,“ vysvětlil Marek Pochylý.

O týden později (17.-19. 7.) se uskuteční čtvrtý ročník finálového turnaje „S poštovní spořitelnou do finále“. „Projekt regionálních turnajů Poštovní spořitelny je svým zaměřením a původní myšlenkou velmi blízký cílům Slováckého beachového léta,“ podotkl Miroslav Vycudilík, člen rady asociace beachvolejbalu. „Na turnaji má možnost startovat kdokoli z daného regionu, finálový turnaj však z téměř tisíce hráčů vygeneruje současnou beachvolejbalovou špičku a je zárukou kvalitní podívané,“ dodal Vycudilík.

Dva nejlepší páry z finálového turnaje si navíc zajistí postup na mistrovství České republiky, lákadlem je i desetitisícová odměna pro vítěze mužské i ženské kategorie.

Na tento turnaj se mohou účastníci Zlínského kraje probojovat ze tří regionálních kol, která proběhnou v Kroměříži (6.-7. 6.), Zlíně (20.-21. 6.) a Starém Městě (27.-28. 6.). Hrát se bude v pěti kategoriích – muži, ženy, mixy, juniorky a junioři. Finálových bojů se pravidelně zúčastňuje také veřejnoprávní televizní stanice a významní funkcionáři Českého volejbalového svazu. „To vše dělá z projektu regionálních turnajů velmi významného partnera nejen pro Slovácké beachové léto, ale i pro náš region,“ říká manažer SBL Marek Pochylý.

Slovácké beachové léto začne v sobotu 11. dubna hledat svou KaraokeStar. Akce propukne ve 20 hodin v restauraci PanoptikumPub.
„Jedná se o dlouhodobou pěveckou soutěž, která je součástí projektu Slovácké beachové léto (SBL). Této akce se může zúčastnit úplně každý, můžete si zazpívat jen pro zábavu nebo se zapojit do soutěže o hodnotný zájezd,“ upřesnila Linda Pukovcová manažerka SBL.
Podrobnější informace naleznou zájemci na www.slovackebeachoveleto.cz.