UHERSKÉ HRADIŠTĚ - UNIVERZITA BRNO 3:1 (15, -22, 17, 17)

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný a ve znamení spousty chyb a nepřesností. Pak ale důrazným útokem zvedla domácí prapor Adéla Starobová, a když se k ní připojily i Krystová s Pietropaolo, byla výhra v prvním setu doma. Ve druhém setu se ale zvedly i Brňanky a pod vysokou sítí se strhla nefalšovaná volejbalová bitva. Šťastnější konec pro Univerzitu domácí hráčky nerozhodil a další dva sety jasně ovládly. Důležitou výhru zajistilo Hradišťankám především přesnější podání a zlepšená defenziva.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - UNIVERZITA BRNO 3:1 (17, -12, 17, 14)

Do odvety obě družstva nastoupila v pozměněné sestavě, domácí se musely obejít bez Starobové s Vitáskovou. Přesto pokračovaly ve výkonu z prvního duelu a úvodní set bez problémů vyhrály. Druhá sada ale začala pro domácí šokem, po chvíli bylo na ukazateli skóre 0:12! Hráčky Slovácké se sice dokázaly vrátit do hry, sadu už ale zachránit nemohly.

Za nerozhodného stavu Slovácká zlepšila přihrávku a několik povedených balónů jí zvedlo sebevědomí. V útoku se dařilo hlavně Daníčkové s Miškaříkovou, na liberu odvedla velký kus práce Lucie Němcová. Brňanky se sice snažily vzdorovat, na domácí ale neměly. Zvlášť čtvrtý set se změnil v exhibici domácích, které asi stovka fanoušků vyprovodila potleskem.

Uh. Hradiště: Krystová, T. Pietropaolo, Daníčková, Němcová, Klhůfková, Miškaříková, Horáková, Šimíčková, Novotná, Močičková, v 1. utkání navíc Starobová a Vitásková. Trenér: P. Pietropaolo.

V příštím kole I. ligy se ženy Slovácké představí dnes a v sobotu v Přerově.

František Tejnil