UHERSKÉ HRADIŠTĚ – UNIVERZITA BRNO 1:3 (15, -18, -16, -19)

Domácí hráčky nastoupily do zápasu v dobré pohodě a v úvodní sadě na hřišti kralovaly. Slovácké se dařilo podání, tvrdým útokům Starobové s Krystovou po kvalitních přihrávkách soupeřky jen bezmocně přihlížely. Jenže od druhé sady jako když utne. Vysokoškolačky se zlepšily ve všech herních činnostech, do domácích řad se po prvních neúspěších naopak začala vkrádat nejistota. Na pestrý útok Brňanek ve zbylých třech sadách nenašly odpověď a zaslouženě prohrály.

Uh. Hradiště: Krystová, Šimíčková, Hráčková, Klhůfková, Viceníková, Vitásková, Starobová, Miškaříková, Močičková, Chadimová, Horáková. Trenér: P. Pietropalo.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – UNIVERZITA BRNO 2:3 (-18, -19, 18, 19, -13)

Do odvety nastoupily domácí volejbalistky s celou řadou změn v sestavě. Na bloku nastoupila Tereza Pietropaolo, na nahrávce Alena Kouřilová, na smeči Zuzka Novotná a na liberu Klára Močičková. V prvních dvou setech se ale obraz hry nezměnil. Trenér Pietropaolo pak ale hráčkám „promluvil do duše“ a obraz hry se radikálně změnil. Do družstva se vrátila bojovnost a rázem bylo vyrovnáno. Pak ale přišel smolný tie-break. Ten byl až do stavu 13:13 vyrovnaný, pak ale Univerzita potrestala dvě chyby domácích a bylo po nadějích – 2:3.

Uh. Hradiště: Močičková, T. Pietropaolo, Kouřilová, Novotná, Krystová, Šimíčková, Hráčková, Klhůfková, Viceníková, Vitásková, Starobová, Miškaříková, Chadimová, Horáková. Trenér: P. Pietropalo.

(nil)