„Před třemi lety moje sestra onemocněla roztroušenou sklerózou. To byl impuls k založení nadace. Je totiž spousta lidí, co touto nemocí trpí a potřebují pomoc," nechal se slyšet Jakub Voráček. Útočník celku Philadelphia Flyers nadaci propaguje i v zámoří, za každý svůj kanadský bod v letošním ročníku NHL jí věnoval tisíc dolarů, dohromady se tedy částka vyšplhala na 55 tisíc amerických dolarů.

Slováckou benefici pomáhal před sedmi lety zakládat hokejista Karel Rachůnek, jenž ovšem v září 2011 zahynul při letecké katastrofě společně 
s celým týmem Jaroslavle. „Když jsme s Karlem před sedmi lety začínali, vůbec mě nenapadlo, že na to za rok zůstanu sám. Naštěstí nás stále podporuje spousta dobrých lidí, díky kterým šly na dobročinné účely miliony korun. Za to jim patří velké poděkování," řekl hlavní organizátor akce Jakub Kovář.

Vedle charity je ale benefice každoročně i synonymem dobré zábavy, o kterou se na zaplněném Masarykově náměstí v Uherském Hradišti staraly především hvězdy české hudební scény – zpěvačka Debbi a Marek Ztracený.

Součástí akce byl i sobotní golfový turnaj v Ostrožské Nové Vsi, kde triumfoval tým hokejového agenta Pavla Maršouna.