„Mrzí nás to hodně. Nejen po sportovní, ale i ekonomické stránce. Podle mě mohly soutěže dál plynout. Je velká škoda, že se všechno zastavilo, protože bude hodně složité se do toho kolotoče zpátky vracet,“ uvědomuje si trenér Miroslav Slovák.

Podle zkušeného kouče, který kromě kunovických žen působí také ve Zlíně, kde vede tamní dorostence, se i přes zpřísněná opatření mohlo dál hrát. „Třeba my jsme ani v jednom týmu nikoho nakaženého neměli. Všichni byli bez příznaků, pozitivních testů. Chápu, že třeba diváci, aby se neshlukovali, do hlediště nesměli, ale sezona měla normálně pokračovat,“ myslí si Slovák.

Nyní musí známý trenér čekat, co se bude dít dál. Podle posledních informací a čísel o počtu nakažených v Česku to ale vypadá, že se házenkářky Kunovic na Bělinku jenom tak nevrátí. „V tomto jsem spíše pesimista. Očekávám, že se soutěž rozběhne až od ledna,“ tuší.

I když trenér Slovák po přerušení první ženské ligy naordinoval svěřenkyním individuální přípravu, po dalším zpřísnění opatření toho hráčky moc dělat nemohou. „Zavřené jsou posilovny, běhat venku v dešti taky nemělo smysl. V tuto chvíli je hodně složité něco vymýšlet. Navíc holky jsou házenkářky a ne atletky, takže musí trénovat i spolu,“ připomíná.

Slovácký celek se tedy znovu sejde až vláda opatření rozvolnění a zase se bude moct normálně připravovat pod střechou. Slovák ovšem ví, že první se začne trénovat venku, až potom budou moc jít děvčata do haly. „Ale určitě nemůžeme nastoupit do zápasu po tak dlouhé době bez pořádného tréninku a začínat úplně od nuly. Určitě budeme před restartem soutěže potřebovat nějaký čas na společnou přípravu,“ říká.

Kunovice si zatím drží sedmou pozici. V dosavadních pěti zápasech dvakrát vyhrály a třikrát odešly z palubovky s prázdnou. „Před sezonou jsme si vytyčili reálný cíl skončit do šestého místa. Hlavně ale chceme lidu zachránit,“ říká Slovák.

Jeho tým štvou hlavně nezvládnuté domácí derby s Otrokovicemi, zbytečná byla i porážka s Bohunicemi. „ Zatím to ale nebylo úplně špatné,“ míní zkušený trenér. „Venku jsme vyhrávali, bohužel doma jsme body ztráceli. Chyběli nám ale nějaké holky. Kanonýrka Lucka Fleková je po operaci, a i když se snaží naskočit, nemá to jednoduché. Zatím nestřílí tak, jak jsme u ní byli zvyklí,“ pokračuje.

Celkově je ale Slovák spokojený. „Kolektiv je dobrý, mladý. Konečně máme plnou soupisku. Nemusím mít strach, někoho vystřídat,“ usmívá se.

Kunovicím pomohlo především předsezonní spojení s Ostravou – Zábřehem. „Vypomáhají nám nejenom ženy, ale i dorostenky. Spolupráci zatím vypadá dobře. Věřím, že to bude fungovat i v dalších letech,“ přeje si.