Slováckou v Liberci mezi českou elitou reprezentovali Ondřej Habarta a Jan Ditrich. V 78členném poli obsadil Habarta 46. a Ditrich 48. příčku.
V soutěži družstev se představilo 21 týmů, družstvo Slovácké ještě doplnil Ladislav Zochr. V prvním utkání naši šermíři zdolali družstvo Liberce 45:43 a postoupili do druhého kola mezi nejlepších šestnáct družstev. „Tady nás ale čekal nadmíru silný soupeř, takže nebylo překvapením, že jsme se se soutěží rozloučili,“ podotkl hradišťský trenér Petr Franta.

Dukla Olomouc měla družstvo složené ze starších zkušených borců doplněných o bývalého člena Slovácké Libora Karáska, který v jednotlivcích obsadil 11. místo. Naši šermíři i přes snahu na Hanáky nestačili a prohráli 30:45. „Navíc nám citelně scházel náš nejlepší šermíř Miroslav Snopek, který se šampionátu nemohl zúčastnit kvůli studijním povinnostem,“ dodal Petr Franta.

Ještě předtím se zástupci Slovácké zúčastnili posledního turnaje Českého poháru kadetů v šermu kordem, který uspořádal SC Praha. V kategorii kadetek se konečně prosadila Zuzana Kapustová, která mezi 23 startujícími skončila na 5. místě. Z prvního kola soutěže postoupila jako druhá nasazená přímo do třetího kola soutěže. Tam těsně porazila 15:14 Považanskou z Karlových Varů, v boji o semifinále ale padla. „Proti pozdější vítězce Hornové (rovněž K. Vary – pozn. aut.) sice měla výborný úvod a vedla již 3:1, pak ale začala spěchat a po spoustě nepřesností nakonec prohrála 9:15,“ litoval trenér Petr Franta.
Mezi kadety se zástupcům Slovácké příliš nevedlo. Ladislav Zochr obsadil mezi 32 startujícími čtrnáctou pozici, když prohrál se Stříbrným z SC Praha 12:15, Ondřej Habarta skončil po těsné porážce 14:15 s karlovarským Hornem šestnáctý.

(pf)