Vrtalová s Honsovou procházely turnajem až do semifinále bez zakolísání, tam však už ve vzájemném utkání mohla uspět jenom jedna z nich. Lépe se dařilo mladší Táni Vrtalové, která zvítězila 15:11.

„Táňa přitom byla už v boji o postup mezi čtyři nejlepší na pokraji vyřazení,“ pousmál se trenér SK Staré Město Ludvík Trubačík. S pražskou Paulusovou prohrávala ještě 20 vteřin před koncem 6:10, přesto dokázala postoupit. „Stihla dát šest zásahů, byl to úžasný výkon,“ ocenil zkušený kouč.

Na spokojenosti už jí nemohla nic ubrat ani finálová porážka 11:15 od Elišky Šabartové (USK Praha). O odvetu se Vrtalová může pokusit už tento víkend na juniorském šampionátu.

Lucie Honsová si pak po semifinálové porážce spravila náladu v souboji o 3. místo, který nad Fialovou (USK Praha) vyhrála s přehledem 15:7.

Úspěšné vystoupení na republikovém šampionátu Staroměšťanky završily v soutěži družstev. Tým ve složení Lucie Honsová, Táňa Vrtalová, Alžběta Koželuhová a Růžena Poznerová po semifinálové výhře nad Vršovicemi 45:35 prohrál až v duelu o titul, kde nestačil na vysoce favorizované družstvo USK Praha (37:45).