„Je to škoda, protože jednoznačně měla na postup do finále a na stříbro,“ litoval trenér nadějné šermířky Ludvík Trubačík.

Vrtalové se stalo osudným klopýtnutí s domácí Kulíkovou, které v I. kole podlehla 3:5. „Soupeřku asi podcenila, což se jí nevyplatilo. Při zápasech v základní skupině, kdy se jede jen na pět zásahů, stačí na chvilku zaváhat a jste namazaní,“ řekl Trubačík.

Staroměstská šermířka tak kvůli této porážce narazila na největší favoritku turnaje Elišku Šabartovou z USK Praha už v semifinále. Pozdější mistryně republiky si počínala suverénně a Vrtalovou porazila 15:5. „Alespoň je to ponaučení pro příště, že se musí soustředit na každý zápas,“ dodal Trubačík. Třetí místo bylo i pro samotnou Vrtalovou menším zklamáním, vždyť z nedávného šampionátu dospělých dokázala přivézt stříbrnou medaili.

SK Staré Město se v Ostravě představil i v soutěži družstev. Vrtalovou zde doplnily mladičké Alžběta Koželuhová s Růženou Poznerovou. Po prohře s Bystřicí p. Pernštejnem obsadily v šestičlenném startovním poli 5. místo. „Bětka s Růženkou tam získaly spoustu cenných zkušeností. Teď se chystají na šampionát mladších žákyň, odkud určitě přivezou medaile,“ zavěštil si Ludvík Trubačík.