„Jsme zklamaní, protože jsme přišly o sérii a sezonu neodehrajeme bez porážky. Na druhé straně holky možná měly v hlavách to, že skončí první a že se už vlastně nemůže nic stát. Navíc to bylo velmi tvrdé utkání a děvčata se s důrazem soupeře nedokázala vypořádat. Ale vědu z toho neděláme. I takové zápasy k házené patří. Utkání nikomu nesedlo,“ uvedla bývalá reprezentantka a asistentka kunovického trenéra Lenka Fleková.

I. házenkářská liga žen, 19. kolo
Tatran Bohunice – SHK Kunovice 25:15 (12:11)
Nejvíce branek: Smějová 8, Bursíková 7 – Fiurášková 6/2, Vašíčková 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 5/3. Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/2.

Favorizovaná slovácký celek odjel do Brna bez trenéra Slovácka, opor Lucie Flekové a Daniely Tvrdoňové, zato v úplném klidu, protože o výhru v soutěži ani účast v baráži o MOL Ligu už nemohl přijít.

Kunovice vstoupily do utkání slušně, v 6. minutě vedl 3:2. Tatran ale výsledek brzy otočil a až do přestávky si udržoval mírný náskok. Brňanky první půli vyhrály 12:11.

Hostující tým chtěl po změně stran skóre otočit, získat další body, ale střelecky se zasekl, neuvěřitelně se soužil.

Mladý tým navíc netrápila jenom koncovka, ale i rozhodčí. Výsledkem jsou pouhé čtyři vstřelené branky za druhou půli a porážka rozdílem deseti branek.

„Bohužel jsme se nevypořádaly s agresivní hrou domácích. Společně s trenérem Wowrou jsme se snažili sestavu prostřídat, proměnit obranu i útok, protočit gólmanky, ale nic nepomohlo. Navíc rozhodčí měli zvláštní metr. Sedmičky začali pískat až od dvaapadesáté minuty, kdy bylo utkání rozhodnuté,“ dodala Fleková.

První házenkářská liga žen má nyní reprezentační přestávku. Po ní vedoucí Kunovice vyzvou doma Bohumín.