„Nemáme se za co stydět. Předvedli jsme dobrý výkon a soupeře trápili,“ prohlásil domácí trenér Jaroslav Hastík.

Hosté rozhodli o svém vítězství i postupu třemi brankami v závěrečných deseti minutách. „Chrudim postoupila asi zaslouženě. S trochou štěstí jsme ale mohli jít dál my,“ říká brankář Bazooky Radek Janečka.

Pohárová bitva v Uherském Hradišti přinesla v úvodních minutách vyrovnaný souboj. Chrudimští si na úvodní trefu museli počkat až do šestnácté minuty, kdy kouzlo brankáře Janečky odčaroval Tomáš Koudelka.

Víc branek již první polovina zápasu nenabídla, druhé dějství bylo daleko živější. Domácí fanoušci výrazně ožili, když ve 27. minutě prostřelil ukrajinského brankáře ve službách Chrudimi Dmitrije Litviněnka Martin Janečka, který tím srovnal stav bitvy.

Blíže historického postupu do finále však Bazooka již nebyla. Zkušený chrudimský výběr si totiž závěr utkání dokázal pohlídat.

Třicetiletý Roman Sopůšek je kapitánem futsalistů Bazooky Uherské Hradiště.
Řepka? Byl nejvíce nervózní z nás všech,“ usmívá se kapitán Bazooky

Nejprve se parádní střelou z dálky prosadil Bagatini, na jeho gól navázal druhou semifinálovou trefou Tomáš Koudelka a chvíli na to potrestal nedisciplinovanost Bazooky z desetimetrového kopu Max. „Málem jsem to měl. Lízlo mě to stehno. Toto bych měl asi utěsnit. Je to škoda,“ mrzí domácího brankáře, kterého štvaly některé verdikty rozhodčích. „Nebylo to od nich dobré,“ myslí si opora Bazooky.

Moravané sice zásluhou Radka Slaného dokázali snížit, postup favorita ale tři minuty před koncem stvrdil David Drozd. „Je to škoda, už jsme se na ně dotahovali. Pak ale rozhodčí odpískali nějaké fauly, které jim pomohly. Soupeř dal gól ze standardní situace, potom z desetimetrového kopu. Chrudim už si posledních deset minut zápas hlídala. Držela balon a do mnoha šancí nás nepouštěla,“ prohlásil Radek Janečka.

Několikanásobní šampioni se ve stísněných prostorách necítili dobře, v prvním poločase se proti připravenému protivníkovi složitě prosazovali. „Tato hala je trošku specifická. Ne kvůli tomu, že je malá, ale spíš že diváci jsou hodně blízko palubovky, což je pro soupeře nepříjemné. Domácím se ale musí hrát dobře,“ uvedl hostující David Drozd.

Odpor houževnatého soka zlomili až na konci střetnutí. „Bylo to hodně tvrdé utkání. Domácí bojovali až do konce. Bazooka se nemá za co stydět,“ prohlásil David Drozd.

Tomáš Řepka
Řepka nastoupil až v závěru. Bazooka před vyprodanou halou podlehla Slavii

Chrudim tak po výsledku 5:2 postoupila do finále, ve kterém se postaví pražské Spartě. Finálový zápas se uskuteční před kamerami České televize 11. prosince.

O víkendu si futsalisté Uherského Hradiště odpočinou, protože česká nejvyšší soutěž má volno. Varta liga pokračuje až v pátek 7. prosince, kdy se Bazooka představí na palubovce vedoucích Teplic.

Semifinále Poháru FAČR ve futsale –

Bazooka CF Uherské Hradiště - FK ERA-PACK Chrudim 2:5 (0:1)

Branky: 27. M. Janečka, 33. Slaný – 16. a 31. Koudelka, 29. Bagatini, 32. Max (10 m kop), 37. D. Drozd.Rozhodčí: Filipský – Klečacký, Havlík (Brtníček)

Žluté karty: M. Janečka, Čtvrtníček, R. Janečka (všichni Uherské Hradiště)

Diváci: 187

Uherské Hradiště: R. Janečka (Bartoň) – Šarkózy, Slaný, Čtvrtníček, M. Janečka, Levčík, Sopůšek, Skřivan, Křivánek, Bartoš, Svízela, Outrata.

Chrudim: Lytvynenko (Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.
Druhé semifinále: AC Sparta Praha – Svarog FC Teplice 5:3 (3:1)