„Od svazových pracovníků a všech aktérů jsme sklidili pochvalu, rádi by se do Zlína opět vrátili,“ těší hlavního organizátora akce a šéfa místního atletického klubu Lukáše Vojtka.

„Šampionát byl dlouhý a organizačně nesmírně náročný. Udělali jsme dobrou práci, hodnou kulatého výročí tohoto šampionátu. Nějaké chybičky se napoprvé určitě objevily, ale ty závodník ani divák pořádně nezaznamenali,“ chválí svůj organizační tým Vojtek, jehož jako i všechny zaskočilo počasí.

„Takový teplotní skok čekal málokdo. V nezvyklém horku jsme ale mysleli na všechny, k dispozici byl kvalitní pitný režim a u závodiště na osvěžení kádě s ledem.“

Tímto podnikem jste chtěli založit tradici. Přihlásíte se opět o pořadatelství?

Finální hodnocení akce teprve dostaneme, ale většina jej řadila hodně vysoko, nechyběly superlativy jako parádní či perfektní. Pořádání vícebojařského šampionátu zvážíme, možná bychom chtěli vyzkoušet i něco jiného. Každopádně chceme dál spolupracovat se svazem na organizaci a každý rok zde mít nějakou významnější akci. Víme, že zvládneme víceboj, nějaké další návrhy jsme dostali, nyní budeme vše diskutovat.

Nezklamal vás trochu zájem veřejnosti?

U víceboje je to složitější. Celý šampionát je zdlouhavý, není na dvě hodiny, ale na dva dny. Fanoušci chodili na disciplíny, které je bavily, nejvíce jich bylo asi v pátek během klání mládežníků, kdy zde bylo i hodně rodičů. Netuším, kolik jich přesně bylo, odhadem v řádu stovek.

Jak jste spokojený s výsledky regionálních atletů?

Vyhráli favorité, až na kategorii juniorů, kde jsme měli nejžhavější želízko v ohni Tomáše Sláčíka, který se ale ve druhé disciplíně po předchozím osobáku na 100 metrů zranil. Dalším se už tolik nedařilo, úspěch slavili atleti z Prahy a okolí, což je Mekka víceboje.

Na jaký další podnik si nyní brousíte zuby?

V polovině srpna u nás proběhne další ročník tradičního Mítinku Zlín, a tak startují přípravy na něj. Dva měsíce není zase moc času, ale i tak se pokusíme jej udělat hodně zajímavý. Opět vsadíme na kvalitní sprintery, jako jsou Stromšík, Záleský či Veleba, kvalitní by i díky Radku Južkovi měla být dálka, ve které má skočeno 816 centimetrů.