Drama s ČZU rozhodli staroměstští volejbalisté v tie-breaku. Teď je čeká boj o udržení v první lize

ST. MĚSTO – DOMAŽLICE 3:0 (25, 17, 17)

Jako klíčový se pro vývoj utkání ukázal úvodní set. Domácí ovládli infarktovou koncovku a následně už nad posledním celkem tabulky jasně dominovali.

„Koncovka patřila Bláhovi, který nejprve nekompromisním útokem vybojoval druhý setbol a pak ulívkou přes dvojblok hostů set ukončil," popsal předseda VSK Petr Straka.

V dalším průběhu zápasu se již projevila větší zkušenost domácích, kteří nováčka postupně přehrávali ve všech činnostech.

STARÉ MĚSTO – ČZU PRAHA B 3:2 (-23, 18, –22, 20, 19)

Domácí v prvních třech setech dvakrát nezvládli napínavou koncovku a zdálo se, že si favorizovaný celek ČZU odveze vítězství. Zvlášť, když na začátku čtvrté sady vedli 5:2. Domácí ale dokázali zabrat a dovedli zápas do tie-breaku.

Ten měl hororový průběh, když si hosté vybojovali tři mečboly a domácí nakonec proměnili čtvrtý. Vybojoval ho Skyba útokem z první po chybě soupeře a vzápětí radost domácích odstartoval blok Nesrsty.

Staré Město: Kment, Truong, Janečka, Skyba, Maděra, Bláha, libero Vičar, střídali Kamler, Zábranský, Motyčka a hrající trenér Karabec.

1. Dobřichovice 22 14 3 1 4 55:30 49
2. Brno B 22 15 1 2 4 56:25 49
3. Nymburk 22 11 3 5 3 55:34 44
4. ČZU Praha C 22 11 3 1 7 50:37 40
5. ČZU Praha B 22 9 4 4 5 48:38 39
6. Č. Buděj. B 22 9 2 4 7 44:44 35
7. Turnov 22 8 4 1 9 39:41 33