,,V Salaši jsem byl minulý rok. Moc se mi tam líbilo. Takže to letos byla jasná volba,“ vysvětloval nejúspěšnější biker ze Zlínského kraje v závodu Ludvík Kurečka svoji účast na startu Salašského drtikolu.

Tomu trasa závodu vyhovovala.

,,Nebyla příliš náročná. Byla zábavná. Byly na ní menší i táhlé kopce a také delší i kratší sjezdy,“ informoval reprezentant FORCE KCK Zlín.

V Salaši chtěl zajet co nejlépe. V kvalitní konkurenci, jaká se v Chřibech sešla, se mu to povedlo.

,,Hned v nájezdu do prvního kopce jsme se s Adamem Pilčíkem vzdálili všem soupeřů. Potom jsme zhruba 25 kilometrů jeli společně. V průběhu šestadvacátého kilometru ale Pilčík zrychlil tempo a probojoval se na první příčku. A i když jsem ho měl pořád na dohled, už se mi ho dostihnout nepodařilo,“ upozornil na klíčový moment 26letý Kurečka.

Závod absolvoval bez větší krize.

,,Pouze v posledním stoupání na salašskou rozhlednu jsem cítil únavu. Ovšem po výjezdu k rozhledně už jsem byl zase v pohodě,“ přiznal se ziskem stříbrné příčky spokojený Ludvík Kurečka.

Z regionálních cyklistů skončil ještě Jiří Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 1:49:52) čtvrtý, Roman Štuler z Karolínky v čase 1:50:46 šestý, Štěpán Dalecký (Bike Team Sazovice, 1:52:17) sedmý a Radim Barták (Cyklo OP BT Morkovice, 1:53:36) osmý.

Závod žen vyhrála Kateřina Zemánková z Uherského Hradiště (Banana riders, 2:28:19), před Miroslavou Murray (2:34:39). Bronzovou pozici vybojovala Kateřina Krajčovičová (3:10:07).

V cíli letošního Salašského drtikolu bylo klasifikováno 73 bikerů a bikerek.