Šachisté Uh. Brodu se odpoutali z poslední příčky.

V prvním derby udolaly Boršice C 4,5:3,5 Vlčnov A a díky lepšímu skóre vedou tabulku. Vyhráli A. Gabriel a bratři Náplavovi, za Vlčnov Javor a Staňa junior, vítěze neměly partie L. Volčík - Esterka, S. Volčík junior - Ondrůšek a S. Volčík senior - Ficenc.

Druhý okresní souboj mezi Starým Městem F a Polešovicemi skončil jako správné derby remízou 4:4. Za St. Město bodovali Hlíva, Marek a Novotný, za Polešovice Petrželka, Bernatík a Míša. Remízou skončily partie B. Blaha - Frýbort a Vránová - D. Pfeffer.

Povinné tři body přivezli z Postoupek šachisté Uherského Ostrohu, když vyhráli 5,5:2,5 nad C-družstvem Postoupek. Celý bod získali Ondra, Malůš, Konečný a Hruška, po půlce přidali T. Dvouletý, Jakubec a Šťuka. Nedařilo se šachistům Mařatic, kteří prohráli v Kroměříži 3:5. Vyhrál jen T. Boček, remizovali Batka, Holík, Plachý junior a Pastyřík.

Husarský kousek se povedl šachistům Uherského Brodu, když porazili 4,5:3,5 Postoupky B a opustili poslední příčku. Naplno bodovali Vacula, Pálka a K. Zpěváková, své partie k remíze dovedli Krajsa, Urubčík a J. Zpěváková. V posledním utkání podlehla Napajedla B 3,5:4,5 Zborovicím a klesla na poslední příčku.

Ve skupině východ prohrály Bojkovice A v Podhradní Lhotě 1,5:6,5 a klesly na devátou příčku. Vyhrál jen Prchla, remizoval Plášek.

(JO)