Největší souboj o postup do semifinále se strhl mezi druhým nasazeným Františkem Vránou a zlínským Petrem Koutným. Domácí šachista vedl po první partii 1:0 a ve druhé partii by mu k postupu stačila i remíza. Jenže po hrubé chybě ztratil figuru, což na tak vysoké hráčské úrovni znamená prakticky prohru, a proto také partii ihned vzdal.

Tento výsledek znamenal vyrovnání stavu zápasu na 1:1 a muselo se prodlužovat bleskovými partiemi, tzv. pětiminutovkami, při kterých hráči musí všechny tahy provést v limitu pěti minut. „A čekal se parádní duel, neboť proti sobě stanuli několikanásobný krajský přeborník právě v bleskové hře Petr Koutný a neméně vynikající bleskový hráč Fera Vrána,“ poznamenal rozhodčí turnaje Jiří Marek. Nakonec byl v obou partiích úspěšnější domácí borec, který tak upravil konečné skóre na 3:1 ve svůj prospěch.

V bratrovražedném souboji uspěla velká naděje staroměstského šachu Jaroslav Sháněl, která využila vedení 1:0, ve druhé partii s klubovým kolegou Milanem Krčou uhrála remízu a postoupila po výsledku 1,5:0,5.

Třetím semifinalistou se jasně stal první nasazený Jan Sosna ze Zlína, který svého oddílového kolegu Miroslava Beneše opět přehrál a lehce postoupil mezi nejlepší čtyři borce. Dalším soupeřem mu bude Josef Knotek, který se ale na postup pořádně nadřel. I odveta s Petrem Kapustou totiž skončila remízou, takže rozhodnout musely bleskové partie. V nich už ovšem Knotek jasně dominoval a celkově vyhrál v poměru 3:1.

V semifinále se spolu utkají dvojice Sosna - Knotek a Vrána - Sháněl. Poražení čtvrtfinalisté si to rozdají o páté až osmé místo: Kapusta změří síly s Benešem a Koutný s Krčou. První semifinálové souboje se uskuteční 14. listopadu, odvety o týden později.