Na turnaj se sjelo celkem 89 hráčů a hráček. Ve starší kategorii, kde hrálo 44 hráčů a hráček, byli jednoznačnými favority hráči Zlína, kteří vyhráli poslední tři ročníky. V základní části byl nakonec skutečně nejlepší Jakub Roubalík ze Zlína před Václavem Fialou z Boršic. Oba získali 6,5 bodu a postoupili do finále.

Raritou turnaje je právě finálová partie hraná dvěma nejlepšími hráči na hradě. Tahy hráčů pak děti oblečené za šachové figurky zobrazují na „živé“ šachovnici. V téhle partii byl úspěšnější Václav Fiala, a stal se tak prvním boršickým vítězem tohoto turnaje. Z hráčů regionu se do první desítky vešli ještě 5. Adam Gabriel (Boršice), 6. Pavel Dvouletý (Staré Město), 7. Luděk Volčík a 10. Erik Pfeffer (oba Boršice).

V mladší kategorii, která byla omezena rokem narození 1996, se představilo celkem pětačtyřicet dětí. Vojtěch Dobeš zde potvrdil své nejvyšší nasazení, když z osmi partií získal 7,5 bodu. Jedinou remízu přitom dovolil své oddílové kolegyni Martině Fuskové, která skončila se 7 body druhá. Triumf šachistů z našeho okresu dovšil třetím místem Petr Janska z Boršic, čtvrtý pak byl se shodným ziskem šesti bodů Tomáš Lessy z ŠO Kunovice. Pátý František Mrkus ze Starého Města získal 5,5 bodu, stejně jako na sedmém místě Ríša Štefaník a osmá Lenka Slabá z Boršic. Z našeho regionu se do desítky vešel ještě desátý Martin Hromada z Boršic.