Na sever Moravy se sjelo 209 hráčů a hráček, náš okres zde byl zásluhou oddílů Starého Města (9), Boršic (6) a Osvětiman (3) zastoupen 18 šachisty a šachistkami. Vedle Stuchlého se z postupu na republikový šampionát radoval v kategorii do 12 let i jeho oddílový kolega Richard Štefaník. Los posledního kola svedl Štefaníka proti Pavlovi Tománkovi z Boršic. Kdo chtěl postoupit, musel vyhrát, remíza nic neřešila. Staroměstský šachista vyhrál a skončil na postupujícím 7. místě, Tománek byl devatenáctý. Před něj se ještě dostal 10. František Mrkus (má jistý přímý postup v kategorii do 10 let, a tak zde hrál ve vyšší kategorii) a 14. Martina Fusková (oba SM).

Třetím postupujícím ze Starého Města byl v kategorii do 14 let Vojtěch Dobeš, který v rozhodující bitvě udolal Dominika Pfeffera z Boršic. Dobeš obsadil 7. a Pfeffer 16. příčku. Hned za ním se umístil dobře hrající Tomáš Lessy (SM), který si o devatenáct míst vylepšil své nasazení.

Největší zastoupení měl hradišťský okres v nejstarší a nejkvalitnější kategorii do 16 let. Na MČR se čtvrtým místem kvalifikoval Adam Gabriel z Boršic, ani výborný výkon nepomohl Jakubu Náplavovi z Osvětiman (9. místo), kterému postup unikl o jedinou příčku.

Za ním skončil Luděk Volčík z Boršic, který měl postup jistý v H14. O přední místa dále bojovali i 12. Erik Pfeffer (Boršice) a 15. Lukáš Fusek. Ještě zde hrála i Jana Zpěváková (23.) a 35. Vašek Kapřík (všichni SM).

V soutěži dívek bez rozdílu věku se představilo 27 šachistek. Z našeho okresu se nejlépe umístila celkově desátá Lenka Blechová z Osvětiman. Její oddílová kolegyně Petra Churá byla čtrnáctá, o jednu příčku níže skončila Lenka Slabá z Boršic. Po roztřídění do jednotlivých kategorií byla nejspokojenější Lenka Blechová, která získala bronzovou medaili v D14. Ostatní dívky pak byly ve svých kategoriích na pátém místě.

(rů)