Do Uherského Hradiště na ZŠ Unesco se sjelo celkem devět družstev z pěti oddílů. Čtyři družstva mělo ve hře Staré Město, dvě Zlín a na devítku je doplnila družstva Kunovic, Hluku a Boršic. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol s časem 2 x 20 minut.

Favoritem bylo družstvo Zlína B, kde na první šachovnici hrál jeden z dvojice účastníků vlastnící ELO Marek Šudoma. Zlíňané nedali nikomu šanci a s plným počtem bodů suverénně vyhráli, když za celý turnaj prohráli z 35 partií jen čtyři. Na druhém místě skončilo družstvo ŠO Kunovice s jedinou prohrou právě se Zlínem. Ostatní zápasy Kunovice (v sestavě Martin Hromada 6 bodů, Pavlo Danyuk 5, Martin Lesa 6, Antonín Krmíček 3 a Josef Paška 3,5) vyhrály a zaslouženě si druhým místem vybojovaly postup. Tato dvě družstva měla náskok před ostatními a už před posledním kolem bylo o jejich umístění a postupu do krajského přeboru rozhodnuto.

Velký souboj se strhl o třetí, poslední postupové místo. Před závěrečným kolem mělo totiž reálnou šanci na postup trio družstev. Nakonec se radoval ŠK Staré Město E se ziskem 13 bodů, o které se podělili Veronika Pleváková 3, Klára Ševčíková 2, Petr Vašíček 3,5, Matěj Hrabal 4 a Adam Suchánek 6. Družstva od třetího místa již hrála jen šest zápasů, když při lichém počtu měla vždy v jednom kole volno. Proto bodové zisky hráčů třetího Starého Města E platí za šest partií.

Na čtvrtém místě skončil Spartak Hluk, který si třetí místo víceméně prohrál již v prvním kole prohrou 1:4 se Starým Městem E. Další pořadí: 5. Staré Město G, 6. Zlín C, 7. Staré Město F, 8. Boršice D, 9. Starého Město H.

Vítězové na jednotlivých šachovnicích: 1. šachovnice: Martin Hromada (Kunovice), 2. šachovnice: Matyáš Juřena, 3. šachovnice: Štěpán Šubík, 4. šachovnice: Václav Kovařík (všichni Zlín B), 5. šachovnice: Adam Suchánek (Staré Město E).

Právo postupu do krajského přeboru si vybojovala družstva Zlína B, ŠO Kunovice a ŠK Staré Město E. Jistými účastníky z loňska jsou družstva: ŠK Staré Město C, ŠK Staré Město D, Sokol Postoupky C, Boršice C, Slavia Kroměříž, ŠK-KK Osvětimany a ŠO Zborovice.⋌(PR, ms)