Los 4. kola soutěže svedl ke vzájemným utkáním družstva vedoucí čtveřice. V okresním derby Staré Město F vyhrálo v Uherském Ostrohu 4,5:3,5 a je již jako jediné bez bodové ztráty. Vyhráli Dobeš, Číhal a Novotný, za domácí Rojar a Šťuka, vítěze neměly partie Dvouletý – J. Trubačík, Jakubec – B. Blaha a Ludvík – Marek.

První bod naopak ztratilo céčko Boršic, které doma remizovalo 4:4 s družstvem Postoupek B. Naplno bodovali Fiala, E. Pfeffer a Volčík senior, remizovali A. Gabriel a Partyš.

Druhou výhru v soutěži si připsaly Mařatice, když přehrály Napajedla 5:3. Vyhráli Škrášek, Holík a Petrášek, remizovali Podešva, Pícha, Batka a T. Boček. Vlčnov A remizoval 4:4 s družstvem Postoupek C, když celý bod získali Javor, Oharek a Světínský, po půlce přidali V. Bařina a Šimčík.

Zbývajícím zástupcům našeho regionu se již nedařilo. Polešovice doma nestačily na DK Kroměříž a prohrály 3,5:4,5 (vyhráli P. Hlaváček a Náplava, remizovali Petrželka, Míša a Hrobař) a Uherský Brod podlehl ve Zborovicích 3:5 (vyhráli Krajsa a Dičer, remizovali Vacula a Urubčík).

Ve 4. kole krajské soutěže – východ jediný zástupce našeho regionu padl. Bojkovice A totiž nestačily na Zlín E a po porážce 3:5 jsou sedmé. Vyhráli Prchla a Jiří Vaňhara, remizovali Prachař a Valeš. Tabulce vévodí Vizovice, které vyhrály 4,5:3,5 v Ústí, v souboji o čelo tabulky porazila Francova Lhota Podhradní Lhotu 5,5:2,5. Třetí je Hošťálková, která zdolala poslední MEZ Vsetín 5,5:2,5. Ve zbývajících utkáních Slavičín remizoval 4:4 se Vsetínem B a Valašská Bystřice porazila Valašské Meziříčí 5,5:2,5.

(JO)