Na čele tabulky jsou bez bodové ztráty tři družstva. Hluk A si až po velkém boji poradil se Starým Městem G 4,5:3,5. Vyhráli Šimčík, Dičer, Vychorec a Růsek, za hosty A. Horsák a sestry Zpěvákovy. Remízou skončila partie Macek – Jan Trubačík. Kunovice A porazily stejným poměrem Boršice D. Celý bod získali Martinák, Růčka a Podškubka, za hosty M. Stodůlka a Janska. Vítěze neměly partie Zemčík – D. Pfeffer, Bílek – Tomášů junior a Vichorec – Tománek junior. Vlčnov B zdolal Dolní Němčí 5:3 díky výhrám na zadních šachovnicích, kde uspěli Javor, Bartoš a Hasík. Partie na předních šachovnicích Staňa junior – Světínský junior, Esterka – Kunčík, Oharek – Umlauf a Ondrůšek – Petr Kadlček skončily smírem. Čestnou výhru hostí zajistil Světínský senior.

Zaváhání z úvodního kola napravily Bojkovice B, které přehrály Velehrad 5:3. Z výhry se radovali Plášek, Valeš, Prachař, Košut a Prchla, za hosty Švec a otec a syn Plevákovi. V posledním utkání Osvětimany A porazily Staré Město H 5,5:2,5. Celým bodem se na tom podíleli Kunce, J. Náplava, Macků, Peška a Churá a remízou s Mikulaštíkem Churý. Za hosty korigovali výsledek Lessy a Rathúský.

Derby ovládli šachisté Boršic

Druhé kolo krajského přeboru družstev v šachu přineslo jedno okresní derby, ve kterém Staré Město E přivítalo Boršice A. Hosté z Boršic splnili roli favorita, i když jejich výhry byla jen velmi těsná. Zbylá dvě družstva z našeho okresu nebodovala.

Derby mezi Starým Městem E a áčkem Boršic bylo nečekaně vyrovnané. Hosté vyhráli 4,5:3,5, když naplno bodovali Vrtal, A. Gabriel, Skalka a Volčík junior a Petr Náplava remizoval se Štefankem. Za domácí korigovali porážku Kapusta, Pukl a Šmíd junior.

Nedařilo se ani Starému Městu D, které v Postoupkách prohrálo 3,5:4,5. Vyhráli Studený, Krča a Burda, remizoval P. Blaha. Nebodovaly také Boršice B, když na domácích šachovnicích až příliš snadno podlehly Zubří 2:6. Výhru si nepřipsal žádný hráč Boršic, pouze remizovali Partyš, Havránek, Bernatík a Frýbort.

Na čele tabulky je trio neporažených, kterým vévodí Kroměříž B, která přehrála Napajedla 6,5:1,5. Déčko Zlína deklasovalo Bystřičku 7,5:0,5 a v posledním utkání nedal Holešov B šanci Brumovu- -Bylnici (7:1).

Nenavázali na vítězný vstup

Šachisté Starého Města A nedokázali ve 2. kole I. ligy potvrdit svůj vítězný vstup do soutěže a podlehli domácí Jihlavě, která je přeskočila v tabulce.
Při prohře 3:5 ve staroměstských barvách získali celý bod Sluka a Kňazovčík, po půlce přidali Vrána a Bažant senior.

Bez bodové ztráty zůstávají v první lize již jen dva týmy. Vede Duras Brno, který vyhrál v Kroměříži 5,5:2,5, před Porubou, jež si s přehledem poradila s Lokomotivou Brno (6:2). Vedle poražených z těchto utkání je bez bodu ještě Rychnov nad Kněžnou po porážce 3:5 od Mittalu Ostrava. Ve zbývajících utkáních udolala Litovel Karvinou 4,5:3,5 a Orlová podlehla Zakřanům 2,5:5,5.

(JO)