Jako první ukončil svou partii horký favorit turnaje mezinárodní mistr Jan Sosna ze Zlína, který černými figurami přesvědčivě přehrál oddílového kolegu Miroslava Beneše. Druhý nasazený, nejlepší domácí hráč František „Fera“ Vrána, zvítězil bílými figurami nad zlínským borcem Petrem Koutným. „K vidění ale byla pořádně dlouhá bitva, která skončila až v 74. tahu po těžké věžové koncovce,“ nechal se slyšet hlavní rozhodčí turnaje Jiří Marek.

V souboji domácích hráčů mezi Jaroslavem Shánělem a Jiřím Krčou byl úspěšnější prvně jmenovaný. „Milan Krča totiž spotřeboval na propočet zápletek příliš mnoho času a nakonec překročil vymezený limit,“ vysvětlil Jiří Marek. Časový limit je pro každého hráče 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Doposud jediná remíza v celém turnaji se urodila v souboji Petra Kapusty s Josefem Knotkem, poté co na šachovnici vznikl tzv. věčný šach, což znamená, že jeden hráč neustále šachuje soupeřova krále a tím si vynutí remízu.

Odvety v šachovém sálu ŠK Staré Město se hrají dnes. Hráčům, kteří v prvních partiích vyhráli, stačí k postupu do semifinále uhájit alespoň remízu. V případě stavu 1:1 se bude prodlužovat partiemi se zrychleným tempem.