Kategorie 1.-5. ročník ZŠ se hrála v Malenovicích a Zlínský kraj zde reprezentovala ZŠ Mařatice. Ve 28členném startovním poli byla ZŠ Mařatice nasazena jako devátá a v konečné tabulce jí patřilo velmi pěkné 10. místo za tři výhry, čtyři remízy a jen dvě prohry. Vítězem přeboru se stala 6. ZŠ Frýdek-Místek. Nejlepšího výsledku ZŠ Mařatice dosáhl na 1. šachovnici hrající František Mrkus, který uhrál 7 bodů z 9 partií. Školu dále reprezentovali David Kolačný (4,5), Adam Horehleď (5) a Jan Zemčík (2,5).

Kategorie středních škol se hrála ve Štědroníně a pořadatelé přivítali 32 škol. Náš kraj reprezentovalo Gymnázium Uherské Hradiště, které si postup vybojovalo v krajském kole, a také SŠPH Uherské Hradiště, která dostala divokou kartu pořadatele.

V turnaji se ale lépe dařilo studentům gymnázia, kteří obsadili 9. příčku, když 3x vyhráli, 4x remizovali a 2x prohráli. SŠPH skončila čtrnáctá za 4 výhry, 1 remízu a 4 prohry. Suverénním vítězem se stalo družstvo Gymnázia Frýdek-Místek.

Nejlepšího výsledku za gymnázium dosáhl Vojtěch Dobeš, který uhrál 8 bodů z 9 partií a byl nejlepším hráčem na 3. šachovnici. Velmi dobře hrál také Jakub Náplava, když uhrál 7 bodů. Méně se dařilo Lukáši Fuskovi (2,5) a Petru Novotnému (2). Nejlepším reprezentantem SŠPH byl Erik Pfeffer s 6,5 body, Václav Fiala uhrál 5,5 bodu, Adam Gabriel 4 a Robin Tomášů 2,5.

(JO)