Letošní sezona tak pro ně skončila. „Kromě úvodního setu sehráli kluci s favorizovaným soupeřem vyrovnanou partii, ale nakonec prohráli bez setového vítězství,“ mrzelo předsedu staroměstského klubu Petra Straku.

Staré Město Black Volley Beskydy 0:3 (-9, -27, -22)

První set byl z pohledu domácích totální výbuch. Borci ze Širůchu byli přemotivovaní i z důvodu dosáhnout co nejlepšího výsledku, protože se špičkovým volejbalem se loučila dlouholetá opora Libor Kamler.

„Kluci se snažili a z enormního nasazení přicházely chyby. Navíc hostům vycházelo vše od servisu, přes bloky, výbornou hru v poli a my jsme často byli odsouzeni do pozice diváka. Půl setu odehrál i osmačtyřicetiletý kouč Petr Karabec, ale i přes nasazení se výrazně neprosadil,“ nechal se slyšet Petr Straka.

Druhý set již byl o něčem jiném. Hráči VSK nadšeně bojovali a po celý set výrazně vedli. V závěru 21:16, pak ještě 23:21.  Měli i jednu možnost vyrovnat, pak ale chybami věnovali setboly hostům, kteří čtvrtý v pořadí proměnili.

Také ve třetím dějství sehráli hráči VSK se soupeřem vyrovnanou partii. V sestavě vystřídal na náhrávce Kamlera Klimeš a v koncovce domácí ztráceli pouhé dva body 22:24, ale to bylo vše. Druhý mečbol hosté proměnili a postoupili do semifinále play-off.

„Dnes jsme si zisk setu zasloužili, ale takový je sport. S celkovým umístěním mužstva na sedmém místě jsme spokojeni. Celou sezonu nás provázely problémy se sestavením základní šestky, takže výsledek vidíme jako maximum,“ konstatoval spokojeně Petr Straka. (ps, ham)