Až na Sardinii zamířili kajakáři Nikola Balcarová a Štěpán Janoška, kteří tvořili polovinu výpravy výběru Moravy, jenž využil pozvání tamních organizátorů k účasti na regatě International Sarcidano Race, jejíž dějištěm bylo jezero Borrocus u Isili vzdáleného přibližně sedmdesát kilometrů severně od Cagliari.

Oba členové TJ Ostrožská Nová Ves si přivezli medaile z deblových závodů.

„Nikola Balcarová získala dvě stříbra, když spolu s kojetínskou Klárou Zendulkovou nestačily pouze na srbskou posádku, Štěpán Janoška zase dva bronzy, pro které si dopádloval spolu s borcem z LS Brno Lukášem Filipe,“ hlásí trenér a zároveň šéf klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Balcarová s Janoškou pak přidali ještě další medailová umístnění z finále mixů, ve kterém skončili na tratích pět set a dvě stě metrů třetí.

Kajakářský výběr Moravy na Sardinii.Kajakářský výběr Moravy na Sardinii.Zdroj: TJ Ostrožská Nová Ves

Na osmnáctém ročníku Velké ceny Sparty v Praze na Vltavě bojovali o medailová umístnění kajakář Jakub Mlčoch a sourozenci Ema a Erik Vymazalovi. „Šestadvacetiletý Mlčoch se dokázal probojovat do elitního finále ve sprintu, v němž skončil šestý, když zvítězil Zavřel před Janem Macháčkem, Martinem Sobíškem, Šloufem a Remutou, což jsou všechno čeští reprezentanti z pražských vrcholových středisek,“ upozorňuje Pjajčík.

Vymazalová obsadila na dvoukilometrové trati šestnáctou příčku, její bratr Erik pak byl třináctý. „Ve sprintu oběma finálová účast unikla,“ říká Pjajčík.

O pár kilometrů níže, u loděnice KVS Prah,a si v sobotu zpestřilo sportovní přípravu několik dalších chlapců a děvčat z novoveského oddílu kanoistiky.

Zúčastnili se totiž mistrovství ČR dračích lodí na dlouhých tratích a ve své kategorii obsadili na velké lodi první pozici a na malé lodi druhé místo.

Slovácká, ale i česká kanoistika byla uplynulý víkend zastoupena rozhodčím Markem Mazurem i na mistrovství světa v maratónu, jehož dějištěm bylo portugalské Ponte de Lima.

V sobotu 8.října čeká výběr Ostrožské Nové Vsi v Polsku Międzynarodowy Wielomecz Kajakowy (Kaniów) a o den později Międzynarodowe regaty kajakowe Puchar Polski Południowej (Katowice). Další sportovci se v rámci přípravy pak objeví v Uherském Hradišti, kde se poběží 64. Slovácký běh.