Díky nováčkovi Dmytriji Kachurovskému měli zastoupení v okresním i krajském kole škol v přespolním běhu.

Početná skupina nevynechala 65.ročník Slováckého běhu v Uherském Hradišti, kde si pro bronz doběhl patnáctiletý kajakář Vojtěch Tischer.

O týden později na Běhu Zlínem - 75. ročníkem běhu "Přes Valašské Kotáry" braly stříbrné medaile devítiletá Justýna Černá a jedenáctiletá Sabina Prchlíková.

Bývalý kanoista, nyní dragon, jednapadesátiletý Zbyněk Ondračka absolvoval závod Běhej Valachy, kde skončil ve své kategorii osmý (celkově 56.).

V rámci kondičního soustředění u Sečské přehrady se 28. října představili na Sokolském běhu republiky v Uhelné Příbrami.

Z rukou běžecké legendy Jarmily Kratochvílové tam převzali medaili desetiletý benjamínek Daniel Plevák (stříbro), čtrnáctiletí kajakáři Jiří Uvíra (zlato) a Václav Rolenc (stříbro), jejich vrstevnice, kajakářka Tereza Studničková (zlato) a jedenáctiletá benjamínka Izabela Vávrová (bronz).

Mladí fanoušci Uherského Hradiště při derby s Uherským Ostrohem.
Krajská hokejová liga: Ostroh po dlouhých šesti letech podlehl v derby Hradišti

V hlavním závodě na 4,5 kilometru si vítečně počínal Vojtěch Tischer, v cíli pátý a zdatně mu sekundoval trenér Vít Pjajčík, devátý v konečném pořadí.

První listopadovou sobotu budou rychlostní kanoisté k vidění na Běžeckém festivalu v Otrokovicích, následovat bude start na Kovářské 5 ve Zlíně.

Na zmíněném podzimním kondičním soustředění v Seči se mladí sportovci věnovali nejen běhu, ale hodně cyklistice na horských kolech, nechybělo posilování ani plavecký trénink.

"Jedenáctého a dvanáctého listopadu čekají úspěšné z žebříčku speciální připravenosti (závody Českého poháru 2023) testy obecné připravenosti," přibližuje trenér klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík způsob státní podpory nadějí ve věku 14-18 let.

"V Praze a Nymburce budou uchazeči o sportovní centrum mládeže usilovat o předvedení maximálních výkonů v osmi disciplínách - testu pohyblivosti, sprintu na 50m, silovém testu tlaku (bench-pressu) s činkou od 60 do 100% osobní hmotnosti (dle věku a pohlaví), silovém testu tahu (shybech) v předepsaném provedení (16-17ti letí chlapci dokonce se zátěží), testech explozivní síly - v hodu medicinbalem v předepsaném provedení a ve skoku z místa a v anaerobních vytrvalostních testech - běh 800m a plavání 100m. Ostrožská Nová Ves bude mít na testování v Praze kajakáře Uvíru a Rolence a kanoistku Jančovou," informuje Pjajčík a dodává: "Nepřipravení nemají šanci minimální bodové hranice dosáhnout."

Házenkářky Kunovic doma prohrály s Jindřichovým Hradcem.
Házenkářky Kunovic podlehly Jindřichovu Hradci, emoce vzbudilo vyloučení Kočí

Úspěšní z mistrovství světa a z evropského šampionátu juniorů a do 23ti let Jiří Zalubil, Ondřej Prchlík a Klára Studničková mají za sebou přijetí hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem a účast na vyhlášení Kanoisty roku v Praze.

Se sportovními centry - VICTORIA VSC (Prchlík, Studničková) a Dukla Praha (Jiří Zalubil) absolvovali podzimní soustředění (Praha, Nymburk, Měřín), další je čekají.